Рівне:

Створення та просування сайтів

ВР внесла зміни до закону про місцеві вибори

Актуально 31-сер, 2010, 12:329 prov 2 127
Зокрема парламент змінив принцип формування складу територіальних виборчих комісій.
Верховна Рада України прийняла проект закону (реєстраційний номер 7043-1) про внесення змін до закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», який вніс на розгляд народний депутат України Олександр Єфремов.
За дане рішення проголосували 264 депутати на позачерговій сесії 30 серпня 2010 р.
Зокрема, ВР виключила із закону про місцеві вибори вимогу про обов'язкову реєстрацію місцевих організацій політичних партій щонайменше за 365 днів до дня місцевих виборів для участі у цих виборах.
Крім того, парламент змінив принцип формування складу територіальних виборчих комісій: ВР збільшила склад територіальних виборчих комісій до вісімнадцяти людей і надала право подавати кандидатури для формування територіальних виборчих комісій не лише місцевим організаціям тих політичних партій, які представлені у Верховній Раді України поточного скликання, а й всім місцевим організаціям політичних партій, які зареєстровані в Україні.
Згідно з прийнятими змінами, визначено чіткий порядок відбору кандидатур до складу територіальних виборчих комісій: до складу комісій будуть включені 15 осіб від місцевих організацій політичних партій, які представлені у Верховній Раді, а також три людини з числа кандидатур, представлених місцевими організаціями політичних партій, участь яких будуть визначати за допомогою жеребкування.
Нагадаємо, сьогодні голова Верховної Ради України Володимир Литвин відкрив позачергову сесію парламенту.
Раніше, 26 серпня ц.р., відповідно до частини другої статті 83 Конституції України, частини другої статті 11 регламенту Верховної Ради України, у Верховній Раді України зареєстрована ініціатива 174 народних депутатів України щодо проведення позачергової сесії Верховної Ради України шостого скликання.
Відзначимо, 10 липня парламент прийняв нову редакцію закону про місцеві вибори, встановивши, що вони проводяться за мажоритарно-пропорційною системою без участі блоків політичних партій. У відповідності до прийнятого закону, висувати кандидатів у депутати могли тільки політичні партії, місцеві організації відповідного рівня, які зареєстровані не пізніше ніж за 365 днів до дня виборів. Нормативний акт зазнавав критики як українських, так і іноземних політичних експертів.

Чергові місцеві вибори в Україні призначені на неділю, 31 жовтня.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору