Рівне:

Створення та просування сайтів

Найвідоміші ікони Свято-Троїцького Дерманського монастиря

Особливий погляд 12-бер, 2008, 15:299 Max Faschi Blut 3 222
Казанська ікона Божої Матері, або як її ще називають Дерманська, увібрала в себе щирі молитви нескінченного потоку богомольців, які сходяться сюди протягом багатьох століть. Довгі роки знаходиться ця ікона у Дерманській обителі, залишаючись своєрідним епіцентром її духовного і молитовного життя. Пресвята Діва покриває безмежним милосердям усіх, хто з вірою звертається до неї за всесильною допомогою.
Казанська ікона датується ХV ст. Написана на горі Афон. Виконана на кипарисовій дошці. Ікона вважається чудотворною, адже про це свідчать численні факти. Так, у 1668 році (за часів існування чоловічого монастиря) до ікони звернувся сліпий юнак, який довго з вірою молився перед нею і прозрів. Після зцілення він залишився у монастирі служити Господу.
У 1872 році у цій місцевості спалахнула епідемія холери.Коли ікону Казанської Божої Матері носили навколо села з молебінню, хвороба зникла. Тоді навколо ікони зробили ризу. Під час унії святиня зникла. Потім знову ікону до храму принесли селяни.
Сам образ дуже давній, але історія його появи нікому не відома. З монастирського опису 9 січня 1776 року, з приводу введення в настоятелі обителі холмсько-уніатського єпископа Максимеляка, збереглось пояснення: “От непамятных времён славит благодатію чудес”, а в давньому монастирському збірнику духівника Дерманського монастиря монаха Авраама зазначено: “се азь придох слепым до Дерманя и прозроха у Святой Пречистой образу року 1636 іюня первого”. Проаналізувавши свідчення документів, можна зробити висновок: точної історії образу ніхто не знає.
Як виник образ Казанської Божої Матері? Одна з версій пов’язана з історією. Інша з іконографією. Але вони мають тісний зв’язок. В іконографії, зокрема руській, на основі переробки типу “Одигітрії” в ХVІ ст. виникає специфічний “извод”, названий за місцем явлення ікони, — “Казанська Богоматір”. З історії знаємо, що в Казані Пречиста Богородиця явилася десятилітній дівчинці Матроні з проханням відкопати її ікону. Напередодні дім, де жила дівчинка, згорів. Саме на місці пожежі будинку, на двошаровій глибині, знайшли ікону, загорнуту у полотно, вона була ніби щойно написаною. В найближчий час навколо неї почали творитись чудеса. Отже, ми визначили, звідки образ Казанської Божої Матері.
Ікона написана на кипарисовій дошці. Кипарис — уособлення буття. Всі ікони, які написані на дошках, мають особливу цінність,бо пов’язують намальоване з дійсним образом Марії.
Особливістю цієї ікони є відсутність земного тяжіння, тобто відсутність позему. Богоматір зображена сидячою, з лівої сторони зображений Ісус. Діва схиляє голову до Сина. Такі риси характерні саме для типу “Одигітрії”.
Вікторія Єрейська,
Здолбунівський район.
Далі буде.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору