Рівне:

Створення та просування сайтів

На Тернопільщині викрили шахраїв

Тернопільська область 02-лют, 2011, 08:479 Lobanovskiy 923
Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах, зловживання службовим становищем, службові підроблення та недбалість, що спричинили тяжкі наслідки – такі статті Кримінального кодексу склали обвинувачення у справі, порушеної щодо організованої злочинної групи, яка діяла в Гусятинському районі Тернопільської області.
Керуюча відділенням одного з банків Гусятинського району мала змогу вирішувати – давати клієнтам кредити, чи ні. В іншого учасника зграї – директора приватного аграрного підприємства була воля виписувати липові довідки, ставлячи на них печатку з реквізитами свого підприємства. До двох службовців з такими можливостями пристали троє виконавців – експерт банківського відділення і двоє непрацюючих жителів Хмельницької області. І закрутилася веремія з банківськими грошима
Знаменником кримінальної діяльності була фінансова вигода, а решту кожен виконував згідно розподілених ролей. Для отримання кредитів використовувалися фіктивні документи з реквізитами приватного аграрного підприємства, що їх надавав директор. Оформленням кредитних справ займався експерт, чітко виконуючи вказівки керуючої відділенням. Хмельничани ж активно займалися пошуком осіб, на документи котрих оформляли боргові справи. Чому боргові, бо зловмисники наперед знали, що майже ніхто з позичальників не повертатиме не те що відсотків, а й самих кредитів. Адже люди не мали постійної роботи та доходів.
Майже два роки організована злочинна група діяла, як злагоджений механізм. З кожного незаконно виданого кредиту зловмисники отримували винагороду від позичальників в сумі від тисячі до чотирьох тисяч гривень. Міліціонерам вдалося задокументувати факти отримання зловмисниками хабарів за сприяння у наданні позик на підставі фіктивних документів на суму 123 тисячі гривень. Банк від таких оборудок втратив мільйон 389 тисяч в гривневому еквіваленті.
Усіх п’ятьох підозрюваних міліціонери затримали. Четверо з них перебувають під вартою, і лише один чекає на рішення суду на волі. Його міра запобіжного заходу – підписка про невиїзд.


Петро Колісник, ВЗГ УМВС України в Тернопільській області.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору