Рівне:

Створення та просування сайтів

Телефонний екстремізм

Рівненська область 28-січ, 2012, 13:099 prov 742
Телефонний екстремізм – так можна назвати хибні виклики, які зривають налагоджену роботу відповідних спеціальних служб. При цьому в ході перевірок дуже часто виявляється, що «від нічого робити» дзвонять підлітки зі своїх мобільних телефонів і повідомляють неправдиву інформацію, спостерігаючи після цього за швидкістю реагування на неї.
У Кузнецовську також є кілька осіб які, здається, навмисно шукають привід, щоб подзвонити до спеціальних служб.
Так, приміром, 15 січня 2012 року надійшло повідомлення фельдшера СМСЧ-3 Кузнецовська, про те, що невідомі неповнолітні особи, телефонуючи з мобільного до швидкої допомоги, повідомляють інформацію про те, що нібито помирає їхня мама… Під час спілкування дозвонювачі спочатку плачуть, а через декілька хвилин починають сміятись та вимикають телефон. Пізніше знову телефонують, але вже з іншого мобільного телефону. Так, у місті атомників одна із компаній неповнолітніх розважалась цілий вечір, щоразу змінюючи мобільні телефони.
Утім, не довго уникали відповідальності любителі пожартувати. Працівники кримінальної міліції у справах дітей з допомогою спеціальних технічних засобів досить легко вирахували «заявників». Жартівниками виявилися школярі місцевих шкіл віком від 14 до 15 років. Оскільки в такому віці особи до адміністративної відповідальності не притягуються, то за вчинки дітей відповідальність несуть батьки або особи, що їх замінюють. Зокрема, за статтею 184 «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей» Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, лише протягом січня поточного року на чотирьох осіб накладано штраф від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Причини таких жартів різні – від хуліганських проявів до бажання банально зірвати уроки. Навіть і таким цинічним образом – повідомивши про смерть близької людини. Тому у першу чергу батьки повинні пояснювати своїм дітям, що за такі жарти передбачається відповідальність згідно чинного законодавства. До того ж, зловмиснику доведеться оплачувати всі витрати по виїзду представників правоохоронних органів та інших відомств.
– Хибний виклик швидкої допомоги коштує щонайменше 80 гривень, – зазначив начальник відділення кримінальної міліції у справах дітей Андрій Майданюк – у цю суму входять витрати на амортизацію, дорогу, зарплату співробітникам служби. Значно дорожче обходиться виклик пожежної служби - до семи тисяч гривень. Виклик вибухотехніків та їх робота по перевірці об’єкту на предмет наявності вибухового пристрою оцінюється в десятки тисяч гривень.
Тож, правоохоронці вкотре звертають увагу громадськості на те, що подекуди, навіть жарт може обернутися великими проблемами, як у законодавчому полі, так і моральному. Доки спеціальні служби та міліція реагує на хибні виклики і віддають максимальні сили аби надати допомогу тим, хто по суті її не потребує, їх підтримка реально може знадобитися конретній людині.
Віта ЯЙЧЕНЯ, Кузнецовський МВ УМВС України.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору