Рівне:

Створення та просування сайтів

Рівненське відділення Фонду держмайна позбавлятиме людей житла?

Рівненська область 13-лют, 2012, 11:239 prov 735
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській області хоче через суд позбавити рівнянина житла в гуртожитку, де він зареєстрований і законно проживає більше 25 років.
В лютому цього року до центру права РОГО «Комітет виборців України» звернувся житель Рівного Володимир Панчук з проханням допомогти захистити його права. Чоловік розповів, що відділення Фонду держмайна звернулося до Рівненського міського суду з позовною заявою про усунення перешкод у користуванні майном та зняття його з реєстраційного обліку в гуртожитку по вул. Відінській, 42а. Там він зареєстрований і проживає з 1985 року. Право на поселення в гуртожитку пан Володимир отримав завдяки тому, що на той час працював на підприємстві, до якого він відносився. Якщо суд прийме рішення таки зняти з реєстрації за місцем проживання чоловіка, то у відділення Фонду державного майна з’являться всі правові підстави для того, щоб виселити його з гуртожитку.
Як вважає керівник центру права РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов, позбавляти пана Володимира права на користування кімнатою в гуртожитку і виселяти не можна. Адже він там проживає на законних підставах й іншого житла не має. Якщо ж його позбавлять права на місце в гуртожитку, то йому має бути надане інше житло. Однак цього рівнянину ніхто не пропонує. Дивним взагалі виглядає факт, що більше 25 років ніхто не говорив про незаконність проживання чоловіка в гуртожитку. І лише в 2011 році комусь це здалося незаконним.
«Ми вирішили безоплатно допомогти Володимиру Панчуку відстоювати його права в суді, адже нині він ніде не працює і не спроможний оплатити дорогі послуги адвоката, – коментує ситуацію голова правління Рівненського КВУ Олексій Горецький. – Чоловік фактично ризикує поповнити ряди безхатченків. Тому юристи нашої організації допомогли йому підготувати заперечення проти позову відділення Фонду держмайна і нині готуються представляти його інтереси по справі в суді. Варто зазначити, що, за нашою інформацією, останнім часом у Рівному на розгляді судів з’явилося кілька подібних справ щодо виселення людей з гуртожитків».

Юридичне обґрунтування
Згідно зі статтею 19 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» забороняється виселення, переселення та відселення мешканців гуртожитків, на яких поширюється дія цього Закону, без попереднього надання їм (їх сім’ям) іншого житла, придатного для постійного проживання людей, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
Виселення, переселення чи відселення громадян з гуртожитків відповідно до цього Закону допускається лише у випадку визнання гуртожитку таким, що перебуває в аварійному стані або в стані, непридатному для проживання людей, на підставі рішення, прийнятого відповідно до частини першої статті 20 цього Закону.

В любых ситуациях вам может помочь опытный адвокат. В Киеве есть много таких специалистов.

Як вбачається зі статті 1 Закону «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» сфера його дії поширюється на громадян, які не мають власного житла, більше п’яти років на законних підставах зареєстровані за місцем проживання в гуртожитках та фактично проживають у них. Сфера дії цього Закону поширюється на гуртожитки, які є об’єктами права державної та комунальної власності, крім гуртожитків, що перебувають у господарському віданні чи в оперативному управлінні військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до закону, Міністерства внутрішніх справ України та державних навчальних закладів.
Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору