Рівне:

Створення та просування сайтів

ДІТИ СОРОМЛЯТЬСЯ ПРОСИТИ ДОПОМОГУ

Актуально 13-гру, 2007, 17:059 prov 1 368
Підсумовуючи результати акції «16 днів проти насильства в Україні», що закінчилася 10 грудня, пані Лариса, зокрема, зупинилася на проблемі дітей. Серед основних фактів дитячого насилля вона називає використання дитячої праці, залучення до жебракування, втягнення у порноіндустрію і незаконне всиновлення.
Начальник сектору відділу у боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, УМВС України в Рівненській області Ольга Балабан говорить, що в нашому регіоні випадків торгівлі людьми зафіксовано не було. Але в той же час наголошує на проблемі незаконного всиновлення, яке, на її думку, найперше впирається на недосконалу законодавчу базу. У нас всиновити дитину значно легше, аніж за кордоном, де, для прикладу, перевіряється психічне здоров’я дитини до третього коліна. В Україні вся процедура значно простіша й доступніша, відомі випадки, коли нехтувалися першочергові права родичів на всиновлення.
Сьогодні, каже Ольга Балабан, правоохоронці проводять перевірку щодо дітей, від яких відмовилися батьки. Наразі виявлені деякі формальні порушення. Надалі порівнюватимуть дані пологових будинків та інтернатів і дитячих будинків.
На проблемі дітей трудових мігрантів зупинилася юрисконсульт Рівненського громадського об’єднання «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» Тетяна Мельник. Саме такі діти потрапляють у поле зору кримінальних елементів і як, говорить статистика, 12 відсотків з них скоюють злочини – грабежі, крадіжки, операції з наркотиками, а ще у них вилучають холодну зброю.
Вирішити проблему важко, проте це має стати головним болем кожного. Чиновники мають подбати про покращення системи позашкільних закладів, а, батьки, у свою чергу, контролювати, де і як проводять своє дозвілля діти.
Марина ДАНИЛЮК,
Рівне.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору