Рівне:

Створення та просування сайтів

Ситуація на Рівненській АЕС стає ще більш небезпечною: інформацію приховують

Головна 21-січ, 2005, 16:109 prov 1 520
Але керівництво РАЕС, зокрема генерального директора М. Фрідмана, схоже, це абсолютно не турбує. Раніше він найважливішою справою життя вважав психологічний тиск на працівників з метою агітації на користь В. Януковича. Саме це підтверджували цисленні звернення жителів міста до депутатів міськради. Нині директор РАЕС зайнятий війною з журналістами, які об’єктивно подають інформацію про РАЕС.

Під час наради на території Рівненської АЕС в кінці 2004 року директор РАЕС М. Фрідман в присутності працівників станції, керівництва НАЕК “Енегроатом”, представників засобів масової інформації в ультимативній формі, без будь-яких підстав змусив покинути офіційну нараду акредитованого журналіста, який представляє Прес-центр Кузнецовської міськради. Не дозволяли собі подібного попередні керівники РАЕС В. Коровкін і В.Тищенко, вони співпрацювали із засобами масової інформації і не боялися зустрічей з журналістами.

Але нині ситуація змінилася. Тому керівництво РАЕС, не інакше щоб приховати реальну ситуацію на ядерному об’єкті, йде навіть на порушення діючого законодавства.

Зокрема було порушено і Кодекс України про адміністративні порушення, ст. 45 якого передбачає відповідальність за умисне перешкоджання законній діяльності журналіста. Інцидент на РАЕС засвідчив і порушення ст.10 Закону України, “Про інформацію”. Інцидент на РАЕС засвідчив і порушення ст.10 Закону України “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку”. Ця стаття регулює права громадян на одержання інформації у сфері використання ядерної енергії на радіаційної безпеки.

У зв’язку з цим журналісти регіональних ЗМІ готують відповідні звернення, в тому числі в Міжнародне агентство з питань ядерної енергетики.

А. БАСАРАБА,

депутат кузнецовської міської ради.

P.S. Це вже не перший випадок обмеження прав журналістів. 16 листопада 2004 року на урочисті заходи з нагоди пуску 4-го енергоблоку не було акредитовано жодного журналіста міських ЗМІ.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору