Ягр приніс “Авангарду” чемпіонське звання

Спорт 21-січ, 2005, 16:509 prov 1 279
Омський “Авангард” виграв Кубок Європейських чемпіонів з хокею, який проходив в Санкт-Петербурзі. У фінальному матчі російський клуб завдав поразки фінському “Кярпату” з рахунком 2:1. Вирішальну шайбу в овертаймі закинув чеський легіонер “Авангарду” Яромір Ягр. За перемогу омичі одержали 270 тисяч швейцарських франків.

Фінальний поєдинок для “Авангарду”, який на попередньому етапі виграв два матчі зі спільним рахунком 15:1, розпочався невдало. Фінські хокеїсти частіше кидали по воротах і у результаті на 13-й хвилині Міклас Ілкка дальнім кидком від борту застав зненацька голкіпера російської команди Норма Маракла. Хокеїсти “Авангарду” атакували гостріше, але пробити голкіпера Нікласа Бекстрема не могли.

У другому періоді рахунок на табло не змінився, і лише в третьому на 52-й хвилині Олексій Калюжний, виведений на ударну позицію Яроміром Ягром і Ярославом Беднаром, порівняв його. За 8 хвилин, що залишилися до кінця основного часу матчу, російський клуб міг добути перемогу, але не використовував декілька вигідних моментів.

Основний час матчу завершився внічию, і за регламентом був призначений додатковий 20-хвилинний період до першої закинутої шайби. Додатковий час проходив за перевагою російської команди, яка у результаті привела до забитої шайби — Максим Сушинській вивів на кидок Яроміра Ягра, і найдорожчий хокеїст світу не промахнувся.

За підсумками турніру Норма Маракл був визнаний кращим воротарем, захисник “Кярпата” Йозеф Бунедьєн отримав приз як кращих захисник, а кращим нападаючим і кращим бомбардиром став Максим Сушинській.