Та все ж, аніж боятися нерозумного жарту, краще підтримати непогану традицію й самому розважитися цієї весняної днинки. Узагалі, розсмішити чи нестандартно повеселити і при цьому не образити — не таке просте завдання, принаймні воно не завжди вдається навіть професійним клоунам. Варіації ж на тему «у тебе вся спина біла» тільки у виключних випадках гідні того, аби про них розповідати нащадкам. Тому залишається заздалегідь подбати про якісне розігрування, врахувавши такі критерії:
1. Правдоподібність. «Об’єкт» повинен повірити в те, що це не спецлокшина, а чистісінька правда.
2. Коректність. Є речі, якими не жартують.
3. Доброта. Твої забави не повинні стати причиною розладнання нервів, госпіталізації чи розставання закоханих. Бажано також з обдуреним не посваритися, а після викриття сміятися разом із ним.
4. Дотепність. Вдалий жарт примусить усміхнутися навіть найпохмурішого(-у) однокласника(-цю). Навіть якщо з-поміж усіх твоїх якостей вдачі найпочесніше місце посідає тонке почуття гумору, а 1 квітня взагалі вважаєш другим днем народження, все одно не втрачай пильності, коли сиплеш «перлами».
Пам’ятай, безтурботно відпускати жарти можна тільки у товаристві однолітків, коли ж спілкуєшся зі старшими, це сприймається як неповага. Не слід також дозволяти собі систематично кидати шпильки чи глузувати з інших. Злий насмішник зазвичай не користується симпатією в товаристві, тому його просто уникають.
Урахуй, у колі друзів дозволений той гумор, який нікого не ображає. Делікатно й до речі сказана смішинка приятелям, які вміють відрізнити жарт від образи (адже не секрет, що є багато таких осіб, які завжди готові сприйняти дотепне слово за насмішку чи доказ неповаги до своєї персони, тому дуже легко вибухають гнівом), може зіграти роль справжньої першоквітневої бомби!