Рівне:

Створення та просування сайтів

Сенс рівненського бомжа

Суспільство 03-лют, 2005, 14:449 prov 1 779
У нашому місті не дуже важко знайти пункт прийому вторсировини, де завжди готові за пачку макулатури чи купу дрантя відрахувати певну суму. Гроші не такі вже й великі, щоб зацікавити ними солідних громадян, та цілком достатні для того, аби несолідні могли з ранку, приміром, поправити пивком своє здоров’я. Ось і тягнуть вони з контейнерів для сміття те, що може цікавити приймальника, вистилаючи весь навколишній простір тим, що інтересу не становить. Такий “пейзаж” найчастіше доповнює сморід. Коли до контейнера під’їжджає сміттєзбиральна машина, значна частина його вмісту вже розтягнута згаданими суб’єктами й опиняється в пунктах.

Звичайно, якщо бути чесними і відвертими, то громадяни, котрі порпаються вранці у сміттєвих контейнерах, якоюсь мірою роблять добру справу — сортують відходи. Все сміття, викинуте населенням у баки, вивозиться на полігон. Результат — забруднення довкілля. Скажімо, при спалюванні твердих побутових відходів, таких як текстиль, полімери, вони перетворюються на токсичний газ, що отруює міське повітря. Поховання сміття на полігонах (не говоритимемо про безліч нелегальних смітників) за своїми негативними екологічними наслідками ще гірше за спалювання. Адже наш Рівненський полігон уже заповнений вщерть. Про його закриття влада вже вела мову. От тільки з новим полігоном ще остаточно не визначилася.

Однак, перспективи у рівнян щодо утилізації сміття, а значить і поліпшення екологічної обстановки, не такі вже й сумні. У місті розпочалося впровадження проекту з комплексної переробки відходів. Ця широкомасштабна програма передбачає розв’язання проблеми сміття у Рівному за рахунок впровадження комплексної системи збору, знешкодження, сортування, переробки та утилізації твердих побутових відходів. Втілити проект планується за три етапи. Найскладніший та найдорожчий, звісно, третій етап. Він передбачає, зокрема, придбання та встановлення сучасного обладнання для збору сміття (євроконтейнери), зміну парку спеціалізованого автотранспорту універсальними сміттєвозами, що здійснюють мийки контейнерів та їх дезинфекцію, запровадження системи закупівлі відходів як вторинної сировини та ін. Отож, є всі надії сподіватися, що незабаром рівняни не будуть шарахатися від замурзаних волоцюг, які з величезними торбами снують по смітниках, а потім між людьми.

Яків РОМАНЮК,
м. Рівне.
Схожі новини
Коментарі - всього 1

Рівненський Бомж 11-бер, 14:56

Немає сенсу у Рівненського бомжа
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору