Рівне:

Створення та просування сайтів

Хочеш схуднути — спи, хочеш спати — бігай.

Здоровя 03-лют, 2005, 14:509 prov 1 671
Хронічне недосипання істотно підвищує ризик придбати зайві кілограми.
Такого висновку практично водночас дійшли автори двох незалежних досліджень. В одному з них 12 випробовуваним упродовж двох діб поспіль давали спати не більш чотирьох годин на добу. У результаті рівень гормону, що сприяє апетиту, в їхній крові підвищився в середньому на 28%. При цьому рівень гормону, який пригнічує апетит, упав на 18%. Випробовувані — молоді люди, прибічники здорового способу життя і низькокалорійної дієти, відзначали незвичний потяг до висококалорійної, насиченої вуглеводами їжі.
Масштаби іншого дослідження, результати якого були опубліковані в інтернет-виданні The Public Library of Science/Medicine, виявилися набагато більшими. У ньому відстежувалася взаємозалежність між середньою тривалістю сну та рівнем цих-таки гормонів у 1024 осіб. При цьому було встановлено: ті, хто зазвичай спить п’ять і менше годин на добу, мають 15-відсоткові відхилення в рівні вмісту у крові гормонів, що регулюють апетит, порівняно з тими, хто спить вісім годин на добу. Рівень гормону, який підвищує апетит, був при цьому підвищений, а рівень його антагоніста — на стільки ж знижений.
Автор першого дослідження, Ів-ван Котер (Чиказький університет), повідомила, що саме скорочення середньої тривалості сну, яке повсюди спосте¬рігається впродовж останнього десятиріччя, і може бути головним чинником, що зумовлює глобальне ожиріння. Як відомо, люди з надмірною вагою страждають на безсоння частіше за інших. Вони стверджують: щоб заснути, потрібно що-небудь з’їсти. Насправді ж, запевняє Котер, щоб нормалізувати свій сон, необхідно забезпечити відповідне фізичне навантаження впродовж дня. Природно, це сприятиме й розв’язанню проблеми зниження ваги.
Варто прочитати
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору