Рівне:

Американські експерти вважають Україну сильнішою за Росію

Україна і світ 26-июн, 2009, 09:399 prov 727
У той час, як із Росії лунають сумніви у можливостях України як держави, американські оглядачі вважають, що зараз Росія менш стабільна, ніж Україна.
Цей висновок випливає з рейтингу держав (Failed states index), який спільно готують американські “Фонд миру” і журнал “Зовнішня політика”.
Разом з тим, американські оглядачі звертають увагу на такі виклики для української державності, як розкол еліт і втрата довіри суспільства до влади.
На карті світу, підготованій американськими спостерігачами, Україна — серед держав, що опинилися на межі між стабільністю і розвалом. За даними рейтингу, цього року становище в Україні трохи краще, ніж минулого: вона займає 110 місце з 177 держав.
При цьому сусідні з Україною Росія, Білорусь і Молдова опинилися у списку держав, що знаходяться в небезпечному стані. У Росії 71 місце, у Білорусі — 66, а у Молдови, де є проблема Придністров’я, ще гірше місце в рейтингу — 54. Разом з тим, сусідні поляки і угорці живуть вже у стабільних країнах.
Найгірше в цьому рейтингу місце займає Сомалі. Далі — Зімбабве та Судан, де ситуація критична. Найміцніші держави, за оцінкою американських дослідників, зараз у північних європейців, швейцарців та ірландців.
Фахівці з американського “Фонду миру” і журналу “Зовнішня політика” готують свій щорічний рейтинг на підставі 12 критеріїв — соціальних, економічних і політичних.
Дослідник “Фонду миру” Марк Лукас пояснює гірші показники Росії в порівнянні з Україною перш за все різним ступенем рівня демократії.
“В Україні політичний розкол дуже глибокий, але все одно становище набагато прозоріше. Не стихає конфлікт між Тимошенко і Ющенком, але це відбувається в межах демократичного процесу, тоді як в Росії фактично склалася однопартійна система”, — вважає Лукас. До чинників, які підривають Росію зсередини, американський оглядач додає серпневу війну з Грузією і повстанські рухи на російському Північному Кавказі.
Істотні відмінності між Україною і Росією також є в економічній сфері, продовжує Лукас.
“Якщо глянути на цифри, то на перший погляд може здатися, що справи у Росії набагато кращі, але оскільки вона настільки залежна від доходів від продажу нафти і газу, то існує великий ризик інфляції, розшарування суспільства і коливань в економіці. Україна не має таких запасів, але її економіка більш диверсифікована”, — говорить дослідник.
Разом з тим, Україну ослаблює залежність від російських енергоносіїв. Якщо відносини між країнами не покращають, то Україна програватиме, оскільки Росія має набагато більше інструментів впливу, відзначає американський оглядач.
Схожі новини
Створення та просування сайтів Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Календар
«    Январь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Вгору