Рівне:

Створення та просування сайтів

Уряд обмежить виплати допомоги при народженні дитини

Україна і світ 14-вер, 2006, 11:479 prov 1 873
Уряд має намір обмежити умови виплати одноразової допомоги при народженні дитини.
Про це заявив заступник міністра фінансів України Сергій Рибак на прес-конференції у Києві.
Він пояснив, що планується встановити умову, згідно з якою, якщо середньомісячний сукупний доход сім’ї (чоловіка і дружини) за останні півроку до народження дитини становив більш як 5 тис. грн., то одноразова допомога виплачуватись не буде.
С.Рибак також повідомив, якщо в сім’ї є три непрацездатних особи, то ця межа збільшується до 6 тис. грн., якщо чотири непрацездатні особи і більше — 7 тис. грн.
При цьому він зазначив, що сума самої допомоги змінюватися не буде.
Такі дії уряду С.Рибак назвав спрямованістю державного бюджету на 2007 рік на допомогу саме соціально незахищеним верствам населення.
В Україні з квітня минулого року допомога при народженні дитини становить 8,5 тис. грн. Одноразово виплачується 3 тис. 384 грн., а решта суми виплачується рівними частками впродовж наступних 12 місяців.
У статті 60 проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” уряд, зокрема, пропонує установити, що у 2007 році “допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Законів України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми” та „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” здійснюються за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у таких розмірах:допомога при народженні дитини — у розмірі 8500 гривень за умови, якщо сукупний дохід сім’ї, у складі якої на утриманні знаходяться до двох непрацездатних осіб, не перевищує 5000 гривень, до трьох непрацездатних осіб — 6000 гривень, чотирьох і більше непрацездатних осіб — 7000 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні дитини в сумі 3400 гривень, решта— протягом наступних 12 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку — у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України”.
Як зазначається в проекті бюджету, “в разі, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї з урахуванням матеріального стану та грошового еквіваленту отриманих пільг, компенсацій та гарантій за попередні шість місяців становить понад 5000 гривень на сім’ю, така сім’я не має права на отримання будь-якого виду державної допомоги (крім допомоги при народженні дитини)”.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору