Рівне:

Створення та просування сайтів

Острозьким міліціонерам закон не писаний?

Рівненська область 05-фев, 2010, 09:589 Lobanovskiy 705
Працівниками Острозького міськрайонного відділу УМВС України в Рівненській області були затримані і доставлені до приміщення МРВ активісти “Народної Самооборони”. Єдиною “провиною” молодих людей була наявність у руках плакатів “Тільки не ZEK”.
Про це Провінційці повідомила прес-служба Рівненського обласного осередку Громадянського Руху «Народна Самооборона».


Працівники міліції не представились, не назвали причини та підстав затримання, повідомивши наступне: «От прийдем в райвідділ там вам усе розкажуть». Затриманим громадянам після доставлення в райвідділ не було повідомлено, що вони є затриманими, але під загрозою застосування сили було заборонено залишати приміщення. Працівники міліції спробували відібрати у них пояснення, скласти стосовно них адміністративний протокол, заволоділи їхнім майном. Жодним чином не було офіційно заявлено про їх процесуальний статус, не були роз’яснені їхні права за положеннями ст. 268 КУпАП, а також всупереч Рішенню Конституційного суду України № 23-рп/2009 від 30 вересня 2009 року не надали можливості отримати правову допомогу. Більше того, працівник міліції Вержиковський на прохання роз’яснити права в грубій формі, нецензурно лаючись, заявив, що ніяких прав у них немає і нічого роз’яснювати їм не буде, і взагалі зараз встановлюються їхні особи та міліція може їх тримати скільки захоче, та й взагалі до ранку закрити в камеру.
За висновками юридичного департаменту “Народної Самооборони”, дії працівників Острозького МРВ виходять за межі закону, грубо порушують права та свободи громадян.
За словами координатора “Народної Самооборони” Рівненщини Сергія Штурхецького:
- Факт затримання наших активістів, з грубим нехтуванням вимог чинного законодавства показує справжнє обличчя керівництва Острозького МРВ УМВС, яке незважаючи на закон, очевидно в обмін на високі посади у майбутньому вже зробило свій вибір на користь “двічі несудимого” кандидата в Президенти, і отримало від його соратників вказівки стосовно того, як тиснути на громадян та громадські організації. Цим мабуть і пояснюється дуже прискіплива увага міліції до агітації однієї з політичних сил в Острозі та розповсюдження гасел “Тільки не ZEK” “Народною Самообороною”. Це до речі не перший випадок, грубого поводження з громадянами з боку працівників острозького міськрайонного відділу міліції.
За фактом незаконного затримання активістів “Народної Самооборони” вже складено та направлено депутатський запит до органів прокуратури та УМВС.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Календар
«    Ноябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Вгору