Рівне:

Створення та просування сайтів

Як насправді кава впливає на артеріальний тиск

Здоровя 07-жов, 2023, 08:509 prov 267
Всі, хто п’є каву, одного разу починають хвилюватися, як напій впливає на артеріальний тиск. Не можна заперечувати, що кава може мати небажані побічні ефекти, такі як нервозність і серцебиття, що виникають із-за змін в стані тиску.
Стимулюючий ефект кави відомий всім, цим кава зобов’язана своєму основному інгредієнту кофеїну. Саме завдяки своїй насиченості кофеїном напій підвищує артеріальний тиск.
Проте, констатують німецькі медики, підвищення тиску через каву зазвичай незначне і короткострокове. Приблизно через півгодини після його вживання значення артеріального тиску зазвичай знову входять у той же діапазон, який спостерігався до кави.
«Якщо ви маєте намір виміряти артеріальний тиск, то після прийому кави робити це потрібно не раніше ніж через годину», – рекомендують фахівці.
За їх словами, будь-яка людина, яка регулярно п’є каву, звикає до дії кофеїну, цей ефект звикання виникає через кілька тижнів систематичного пиття. В результаті реакції на каву, пов’язаної зі зміною в кров’яному тиску, майже немає: тиск майже не піднімається або взагалі не піднімається.
Щоб з’ясувати, як регулярне вживання кави може впливати на артеріальний тиск, дослідники проаналізували понад 600 досліджень з цієї теми в метааналізі 2012 року. В цілому, не було виявлено ніякого істотного впливу кави на кров’яний тиск. Втім, експерти не радять пити занадто багато кави: здорові дорослі можуть безпечно споживати до 400 мг кофеїну протягом дня, у вигляді разової дози – не більше 200 мг кофеїну, вважають вони.
Фахівці пояснюють, що нешкідлива межа кофеїну залежить від ваги тіла: для дорослої людини 3 мг кофеїну на кілограм маси тіла у вигляді разової дози і 5,7 мг на кілограм маси тіла протягом дня вважаються безпроблемними. Людям, які п’ють багато кави, вони не рекомендують вживати інші містять кофеїн напої або продукти: чорний чай, енергетичні напої або шоколад.
За даними Німецького фонду серця, люди з високим кров’яним тиском можуть без побоювань пити каву в рекомендованій кількості. Але якщо організм людини реагує на кофеїн серцевою аритмією, то пити каву слід без кофеїну, або взагалі обходитися без вживання цього напою.
Джерело.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору