Рівне:

Створення та просування сайтів

Бути благодійниом для бізнесмена вигідно

Суспільство 03-лют, 2005, 14:479 prov 994
У Рівненській області зафіксовано 275 соціально-орієнтованих громадських організацій, з них ефективно діючих - близько третини. Основною проблемою розвитку цих організацій, на їх думку є недостатність фінансування. Дійсно, якраз соціально-орієнтовані громадські організації традиційно одержували якнайменшу підтримку від міжнародних і місцевих донорів.

З іншого боку, тільки в місті Рівне зареєстровано близько 45 000 приватних підприємств, більше 7000 малих і середніх під¬приємств, налічується більше 30 місцевих філіалів банківських установ. Громадські організації рідко і в цілому неефективно використовують можливості бізнесу для соціального інвестування і не мають загального бачення перспектив залучення інвестицій в соціальну сферу регіону.

Тому, основними завданнями проекту є - привернути бізнес до розробки пріоритетів місцевої соціальної політики. Для цього вже зараз проводиться ґрунтовне соціо¬логічне дослідження серед бізнесменів. Його завдання – визначення тих місцевих соціальних проблем, які, на їх думку, є найбільш вагомими, і у вирішенні яких підприємці готові посприяти. Допомога може бути різною: це і гроші, і товари, і послуги. Результати дослідження будуть оприлюднені в кінці лютого – на початку березня. У проведенні опитування сприятимуть багато організацій („Острозька академія”, університет „Україна”, Рівненська обласна асоціація підприємців та ін.). Створити Раду Філантропів з соціально відповідальних бізнесменів, що проявляють готовність і мають досвід підтримки соціальних проектів громадських організацій та благодійних фондів.

Щоб увійти до Ради, на сьогодні мінімальним внеском є 5000 гривень на рік. На Рівнещині є багато бізнесменів, які готові ділитися власними коштами з метою благодійництва, зазначила Руслана Бовгиря - координатор роботи зі ЗМІ. Так, відомий діяч Кузнецовська - Анатолій Жучинський вже не один рік допомагає у вирішенні певних соціальних проблем тих, хто до нього звертається. Але, як він сам розповідає, перевірити ефективність використання цих коштів одному дуже складно. Люди приходять, беруть гроші і йдуть. Тож створення Ради філантропів та виконання інших завдань проекту є нагальною потребою для таких свідомих благодійників.

В межах проекту також будуть проведені круглі столи з представниками бізнесу, влади, громадських організацій та ЗМІ.

Аліна ФЕДОРОВИЧ,
Рівне.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору