Рівне:

Створення та просування сайтів

Актуальна тема

Таке життя 10-фев, 2005, 14:589 prov 976
Чому знову обговорюємо тему боротьби з палінням? Справа в тому, що 28 лютого 2005 року набере чинності Рамкова конвенція з боротьби з палінням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Дану конвенцію було одноголосно прийнято на 56-ій асамблеї ВООЗ. За прийняття цього документа, до речі, проголосували і США, які до останнього часу відмовлялися підтримати конвенцію. Тепер всім державам-членам ВООЗ буде доручено накласти обмеження на рекламу та продаж тютюну. Інформацію про шкоду паління розміщуватимуть на третині площі кожної пачки сигарет.

Для України, яка, як і США, не ратифікувала угоду, а лише підтримала, нові обмеження не є обов’язковими, але, звичайно, бажаними. Від хвороб, викликаних палінням, у нас помирає багато людей. Медики підрахували, що курець живе в середньому на 6 років менше ніж той, хто не палить.

Нагадаю, що заборону на паління в різних формах уже введено в багатьох країнах. Невелика гімалайська держава Бхутан стала першою у світі країною, на території якої повністю заборонено паління. З червня минулого року заборона на паління в барах та ресторанах діє у Норвегії, яка стала другою у світі державою після Ірландії, що заборонила куріння у громадських місцях.

У нас же палять не лише дорослі, а й навіть частина школярів молодших класів. Причому, часто роблять це, майже не ховаючись. Чимало важливих параграфів, серед яких і антирекламні, передбачає проект Закону України “Про охорону здоров’я населення від шкідливих наслідків вживання тютюнових виробів”. У Міністерстві охорони здоров’я України сподіваються, що новий закон допоможе людям відмовитися від шкідливої звички. Проте, багатьом громадянам не варто чекати спеціального закону, а просто взяти й кинути палити, як на це зважилися багато моїх знайомих. Тепер у відповідь на запитання про самопочуття вони відповідають риторично: “Чому я не зробив цього раніше?..”

Антон КИРЧУК,
м.Костопіль.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору