Рівне:

Для зниження тарифів на перевезення в міських маршрутках немає економічних підстав

Останні новини 13-травня, 2009, 10:049 prov 546
Немає економічних підстав для зниження тарифів на перевезення пасажирів у міських маршрутках Рівного. Про це свідчать результати обстеження пасажиропотоку на автобусних маршрутах обласного центру в квітні цього року.
Дослідження проводилось впродовж трьох днів (у вівторок, четвер та неділю), під час якого проводився підрахунок кількості перевезених пасажирів як платних, так і пільгових категорій громадян на шести маршрутах міста. Маршрути обирались за принципом рентабельності (по два високого, середнього та низького рівня рентабельності).
„Як показали результати обстеження за ці три дні, в середньому одним автобусом за день перевозиться 310 платних пасажирів і 49 пільговиків, – говорить заступник голови правління ГО „Спілка водіїв” Валентин Демчук. – А одним з аргументів, яким прихильники зниження тарифів намагалися виправдати свої вимоги, було те, що, мовляв, при підготовці економічного обґрунтування підвищення плати за проїзд з 1 липня 2008 року брались занижені показники пасажирообороту. У тих підрахунках закладалась середня цифра 550 пасажирів у день. Як бачимо, ця цифра в порівнянні з результатами обстеження є навпаки завищеною. Адже навіть на маршруті з високим рівнем рентабельності середнім результатом за три дні був 481 пасажир-платник (на маршруті з низьким рівнем рентабельності – 171). Тому цей аргумент прихильників зниження тарифів є повністю необґрунтованим”.
Також не варто забувати і про перевезення пільговиків, яких за час обстеження одним автобусом було перевезено в середньому 49 людей за день, а в рік ця цифра становить понад 17,5 тис. пасажирів. Компенсацій же за ці перевезення підприємці-перевізники не отримують взагалі, хоч відповідно до законодавства мають на це повне право.
„Таким чином, на сьогодні жодних обґрунтованих підстав для зниження тарифів на перевезення пасажирів у міських маршрутках нема, - підсумовує Валентин Демчук. – Сподіваємось, що результати цього обстеження нарешті поставлять крапку в питанні зниження плати за проїзд у міських маршрутках, перевізники й надалі зможуть забезпечувати стабільне перевезення рівнян містом, а деякі представники політичних сил і органів влади перестануть використовувати цю проблему задля власних популістичних цілей”, — повідомили з ГО "Спылка водіїв".
Похожие новости
Створення та просування сайтів Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Календар
«    Січень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Вгору