Рівне:

Створення та просування сайтів

Чуття єдиної родини

Новини регіону 24-лют, 2005, 18:359 prov 1 846
Продовженням навчального процесу став семінар на Дубенському цукровому заводі. Поспілкуватись на тему ефективного використання сучасних технологій вирощування цукрових буряків заводчани запросили керівників та головних агрономів бурякосіючих господартсв, розташованих у сировинній зоні дубенської цукроварні.

Коли за вікном мінус 20, а мороз дошкуляє навіть у головному корпусі (все-таки цехи заводу зараз не працюють), здавалось, не те що настроїтись на ділову розмову, а й провести семінар буде проблематично. І тим приємніше було бачити, як активно відгукнулись на запрошення цукровиків ті, хто вважає галузь буряківництва прибутковою й перспективною. „Притягує” селян до Дубенського цукрозаводу й той факт, що в минулому році підприємство нікого не образило під час розрахунків за здану сировину, чесно дотрималось взятих зобов’язань.

Можливо, хтось й зауважить:нікуди він, отой виробник сировини, не подінеться з „підводного човна”. Маючи на увазі товаровиробників, які хазяйнують на теренах Дубенського та Млинівського районів. У ниж же пряма дорога – на Дубенський цукрозавод. Однак якраз вибір у тому, куди здавати вирощене торік, у господарств був. На тій же Млинівщині не один десяток бурякопунктів від волинських цукрозаводів діяв. І можна твердо сказати, що не прогадали ті, хто не зрадив підприємству, яке ось уже впродовж не одного десятка літ працює стабільно, виступає свого роду гарантом високих кінцевих результатів, що завжди забезпечує селянам непогану прибавку до власного „бюджету”.

Дубенський цукор й справді славиться в Україні. Його великими партіями для виробничих потреб купують такі відомі вітчизняні фірми, як „Рошен”, „Росинка”, „Оболонь”. Наш цукор легко розпізнати: у чаєві він не дає осаду і навіть найменшого помутніння. Але це так, до слова. Повернемось до семінару.

„Успіх приходить лише тоді, коли ми працюємо разом, задля однієї мети „ –ці слова слугували своєрідним епіграфом до розмови, яка відбулась на заводі. Директор підприємства Михайло Ничипорук вважає виробників і переробників цукросировини єдиною родиною, а тому й мету семінару окреслив, як бажання відродити добрі стосунки. Занотував я у своєму блокноті ще одну ключову директорську фразу, адресовану тим, хто зібрався у залі:”Без вас завод – звичайний металобрухт. Ви його оживляєте”.

Зважаючи на вирішальну роль у процесі виробництва цукру саме тих, хто вирощує врожаї цукристих, підприємство кожного року робить важливі кроки назустріч селянам. Ось і в цьому році, як повідомив Михайло Ничипорук, цукрозавод значно збільшує фінансування господарств-партнерів. Здавачі сировини цілком зможуть розраховувати на підвищення ціни за кожну тонну цукрових буряків.

Для того, аби бурякосіючі господарства досягли у 2005 році високої врожайності, і щоб ваговиті коренеплоди потрапили на заводську переробку саме у Дубно, керівництво цукрозаводу й вирішило провести серію семінарів-навчань з технології вирощування цукрових буряків. Михайло Ничипорук зауважив, що актуальною умовою цукровиків у співпраці із селянами залишається така:вирощений буряк не повинен бути для заводу збитковим, тобто його цукристість не може бути нижчою 14 відсотків.

За фахом директор заводу – агроном. Отож торкнувшись основних проблем та характерних в минулому році помилок у технології вирощування солодких коренів, Михайло Дмитрович настільки чітко усе розклав по полицях, що навіть людині, далекій від основ сучасної агротехніки (наприклад, журналісту) ця справа здалась близькою та зрозумілою. А що вже казати про керівників сільгосппідприємств та агрономів-практиків – для них розмова виявилась просто корисною. Такої думки дотримується, зокрема, керівник свк „Нове життя” Млинівського району Володимир Євгенюк. Позитивно оцінив підсумки першого в цьому році семінару й голова фермерського господарства „Прогрес” Дубенського району Михайло Маленький:

– Минулий сезон для нашого господарства склався не найкращим чином. Урожай зібрали скромний. І такі, я б сказав, фахові семінари, допомагають розібратись у причинах невдач. Ми отримали справді ділові рекомендації. А ще розраховуємо на підтримку з боку Дубенського цукрозаводу оборотними коштами.

Окрім Михайла Ничипорука, із партнерами заводу спілкувався також заступник директора з питань сировини Олекандр Шамак, який охарактеризував стратегію компанії на 2005 рік і на подальшу перспективу. Доречною виглядала присутність на семінарі представників фірми „Агросфера”, які надали консультації щодо ефективності та особливостей застосування гербіцидів на посівах цукрових буряків. Розмова, тон якій задали господарі, спонукала до жвавого обміну думками.

Наука твердить, що урожай цукрових буряків на 34 відсотки залежить від погодніх умов. Решта покладається на формування технології вирощування цукросировини. Невідомо, наскільки сприятливим для солодких коренеплодів буде цьогорічний синоптичний прогноз. З набагато більшою ймовірністю можна спрогнозувати ефективну віддачу від семінарів-навчань, які проводить керівництво Дубенського цукрового заводу. Безпосередньо перед посівною кампанією агрономи господарств знову побувають на Дубенському цукрозаводі, аби почути своєчасні і вичерпні консультації фахівців підприємства, відчути практичну допомогу від надійного партнера.

На семінарі побував Юрій Шесталюк.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору