Рівне:

Створення та просування сайтів

КВУ перевірили стан готовності до виборів міського голови

Останні новини 27-ноя, 2008, 11:499 prov 1 008
Як показали результати моніторингу РОГО КВУ, ДВК отримали належні приміщення для роботи, мають достатню кількість столів та стільців для членів комісії, сейфи, однак не всі дільниці на момент спостереження були повністю забезпечені телефонами (ДВК № 102 станом на 24 листопада) та кабінками для голосування (ДВК №№ 3, 45, 56, 61, 92). Також не всі дільниці на час моніторингу були забезпечені скриньками для голосування (ДВК №№ 3, 56, 61, 100). А на дільниці № 86 виявлено одну браковану, однак, як стверджують в комісії, наявної в них кількості скриньок їм цілком достатньо для нормальної роботи в день виборів.
На більшості дільниць вже були розміщені вивіски, передані їм напередодні територіальною виборчою комісією. Лише станом на 21 листопада вивіска на дільниці № 93 ще не була вивішена, а станом на 24 листопада на дільниці № 109 вивіска була роздрукована на стандартному аркуші паперу.
Як показав моніторинг, на більшості дільниць не розміщено інформації про графік її роботи, а також телефони цих комісій. За умови непостійної присутності членів ДВК у приміщеннях своїх дільниць та запізнілим рознесенням запрошень виборцям, така ситуація створює значні проблеми для виборців та інших суб’єктів виборчого процесу, які бажають звернутись до комісії з якимось питанням (в тому числі і для уточнення списків виборців).
Також на багатьох дільницях до цього часу не були розміщені плакати з інформацією про кандидатів на посаду міського голови. А на дільниці № 45 станом на 24 листопада були розміщені інформаційні плакати лише трьох кандидатів.
Викликає занепокоєність також ситуація з неналежним виконанням членами деяких дільничних виборчих комісій своїх обов’язків. Зокрема, як показують і результати моніторингу, і безпосередні скарги людей, деякі дільниці не завжди працюють у встановлений час. Через це громадяни не мають змоги вирішити те чи інше питання, яке знаходиться в компетенції їхньої ДВК (найчастіше, ознайомитись зі списками виборців, подати відповідну скаргу на неточності у списках тощо).
Тому Рівненська обласна громадська організація „Комітет виборців України” звертається до всіх членів дільничних виборчих комісій з проханням ставитись до виконання своїх обов’язків з відповідальністю, а головам ДВК організувати і забезпечити постійно чергування працівників на дільниці у встановлені часові рамки.
Списки виборців
Як показують результати моніторингу, ситуація зі списками виборців порівняно з попередніми виборами покращилась. Однак проблеми все ж таки існують й досі. Найпоширенішими на сьогодні неточностями в списках включення померлих осіб, або ж невключення взагалі з різних причин. Так, наприклад, на дільниці № 47 до списку виборців було включено 10 померлих. На 100-ій дільниці до списку було включено близько 20 осіб, які не проживають в її межах. А на дільниці № 7 з різних причин до списку не були включені 10 громадян. Варто зазначити також, що найбільше проблем з невнесенням до списків виборців виникає у людей, які живуть у гуртожитках. Наразі ж виправити цю ситуацію такі громадяни можуть лише шляхом звернення до територіальної виборчої комісії або ж суду, однак не пізніше як за три та за два дні до дня виборів відповідно.
Особлива ситуація
Особлива ситуація склалась на спецдільниці № 65, яка розміщена в приміщенні міської лікарні. До списків виборців на цій дільниці внесені, зокрема, й особи, які знаходяться в інфекційному відділенні цього медичного закладу. Доступ до відділення є обмеженим для сторонніх осіб, так як і вихід з нього для його пацієнтів. Наразі комісія вирішує питання, як організувати голосування для зазначеної категорії виборців.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Календар
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Вгору