Рівне:

Створення та просування сайтів

Втрачаємо мільйони

Суспільство 03-лют, 2005, 14:459 prov 1 181
Цю проблему підняли на черговому рівненському прес-клубі, що проходив минулого тижня. Ініціатор цього зібрання, Руслан Краплич — регіональний директор проекту Єврокомісії “Розвиток громадянського суспільства в Києві та обраних регіонах України”. За його словами, потенційна можливість Рівного щодо отримання фінансування від грантодавців на 2005-2007 роки становить 15020 мільйонів доларів чи євро.

Виникає питання: на¬віщо Америці чи Європі вкладати такі кошти в неприбуткові проекти. Виявляється, певний прибуток таки є, проте він непрямий: грантодавці фактично створюють базу для розвитку, сподіваючись на подальшу співпрацю. Основних мотивів вкладення коштів грантодавцями є чотири. По-перше — це вкладення коштів у соціальні програми, повязані зі зростанням економічного рівня країни. По-друге — вирішення певної проблеми (наприклад боротьба зі СНІДом, проблема миру). По-третє — поширення ідей, приміром ідея демократії, поширення якої сприятиме співпраці обох країн. І останній мотив — благодійність (наприклад допомога при стихійному лихові). Якщо проаналізувати усі ці мотиви, стає зрозумілим, що гранти — це певний аванс, який дозволить “підняти країну на ноги” і полегшити подальшу співпрацю.

Усе це чудово звучить, проте основна проблема — те, що нам гроші дають, а ми їх не беремо. Іншими словами, проекти, запропоновані громадськими організаціями, не “дотягують” до серйозного рівня. Так упродовж останніх років Рівненщина могла б отримати близько 10 мільйонів доларів, а врезультаті отримала всього мільйон. Причина — недостатня професійність багатьох громадських організацій, які не мають досвіду написання проектів, чи... просто не вміють їх перекласти на англійську мову (було й таке).

Ще одна проблема залучення коштів — конкуренція між американськими та європейськими грантодавцями. Наприклад, якщо організація отримує фінансування від американських інституцій, то європейські ставляться з обережністю до надання коштів цій організації, і навпаки. Першим кроком до подолання цієї проблеми стало підписання у присутності журналістів Меморандум про співпрацю між Фундацією князів Острозьких, котра успішно отримує додаткове фінансування переважно від американських грантодавців, та Центром соціального партнерства, котрий є проектом Єврокомісії.

Хоча не все так похмуро — є на Рівненщині й успішні проекти. Значна їх частина припадає на Рівненську обласну організацію “Комітет виборців України”. За словами її голови Миколи Грищенка, завдяки цим проектам було вирішено чимало соціально-побутових проблем. Ще один приклад успішного використання грантів — діяльність Рівненської обласної асоціації підприємців (РОАП). Завдяки Їм упродовж пяти років діяла інформаційна гаряча лінія для підприємців та фірм ( і не тільки). Ще один успішний проект — підтримка приватизації землі в Україні, який виконувався на базі Рівненського центру юридичної допомоги сільському населенню. Координатор центру Олег Хомазюк розповів, що за рік своєї діяльності центр надав понад 500 консультацій, юридичну допомогу отримали дві з половиною тисячі осіб.

Залишається сподіватися, що й інші громадські організації, що претендують на отримання грантів, не упустять свій шанс, і наша область таки зможе отримати усі потенційні кошти на розвиток найрізноманітніших сфер діяльності.

Ольга ЛІСОВСЬКА
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору