Спорт 01-чер, 2006, 20:119 prov 842
“Львівська політехніка” — “Пульсар” — 79:85 (14:23, 25:17, 17:15, 23:30)
25 травня. СК “Будівельник”. 350 глядачів.
Судді: С. Чайковський, І. Калугін, Р. Пономаренко.
Львів: Бєсков (16 хвилин — 4 очки), Жужа (10-5), Літвінюк (3-0), Штереб (36-19), Агєєв (34-26), Ігнатавічус (24-3), Скуматов (40-9), Лемик (37-13)ю
Рівне: Рихлюк (20-6), Ковалевський (31-17), Кіба (12-1), Дубнюк (31-10-12 підборів), Скиданов (18-6), Шемосюк (22-14), Артимович (28-14), Река (27-13), Баяндін (11-4).
У заключному виїзному матчі чемпіонату України з баскетболу серед команд суперліги рівненський “Пульсар” зустрічався із найнепримиреннішим суперником — “Львівською політехнікою”. Обидва колективи провели не найкращий сезон і борються за 9-14 місця.
Про безкомпромісність поєдинку говорить той факт, що лідер у зустрічі змінювався аж одинадцять разів. З першої чверті гості показали — вони приїхали перемагати. Щільний захист та результативні атаки дозволили підопічним Сергія Шемосюка завершити першу десятихвилинку з дев’ятиочковою перевагою — 23:14. Після малої перерви господарі додали і скоротили відставання до мінімуму 39:40. Третя чверть пройшла у впертій боротьбі, в якій трохи краще зіграли господарі. Це дало їм можливість на заключну чверть вийти лідерами — 56:55. Впродовж останньої десятихвилинки команди йшли поруч. Долю матчу вирішила остання хвилина. Програючи одне очко (74:75), рівняни спромоглися переломити хід поєдинку. Головним чинником цього стала надійна гра у захисті та швидкі відриви. Головну скрипку тут зіграв капітан рівнян В’ячеслав Ковалевський. Саме він поставив заключну крапку в зустрічі, обікравши суперника і зверху забивши м’яч.
Результати решти ігор: “Будівельник” — СК “Маріуполь” — 69:68, МБК “Одеса” — “Політехнік” — 99:92.
Тим часом завершилися ігри плей-офф, які визначили призерів чемпіонату. БК “Київ” не зумів подолати “Азовмаш” на шляху до золота. Перемігши у третьому матчі вдома 95:84 (Сергій Ліщук за 23 хвилини набрав 13 очок і здійснив 9 підборів), кияни поступилися у четвертому 84:95 (рівнянин за 21 хвилину набрав 13 очок і здійснив 7 підборів). Таким чином, рахунок у серії став 3:1 на користь маріупольців і підопічні Рімаса Гірскіса вдруге поспіль стали чемпіонами. Приємно, що свою долю у перемогу “Азовмаша” вніс рівнянин Сергій Ліщук. Саме Сергій визнаний кращим центровим чемпіонату. Кращим гравцем сезону визнали Халіда Ель-Аміна (СК “Азовмаш”), кращим нападником — Горана Ніколіча (БК “Київ”), захисником — Ламара Гріра (БК “Київ”).
Южненський “Хімік” впродовж трьох матчів довів свою перевагу над нахабним дебютантом “Черкаськими мавпами” в боротьбі за третє місце. В заключному матчі черкащани вдома поступилися 67:71.