Рівне:

Створення та просування сайтів

На десерт — пташині гнізда

Цікаво 12-лип, 2007, 21:069 prov 1 824
Отакої
Розповідаючи торік про ластівок-синантропів, не думав, що тема матиме продовження. Прочитав матеріал сусід Сергій Мерзликівський (моряк далекого плавання) і чимало повідав про унікальний різновид горобиних — саланган. По-перше, близькі родичі наших стрижів володіють ехолокацією, тобто уловлюють послані ними звуки, що відбиваються від різних предметів, завдяки чому птахи гарно орієнтуються в навколишньому середовищі; по-друге, їх гнізда мешканці Індонезії, Полінезії, Південно-Східної Азії, вживають в їжу.

Особливо популярні гнізда саланган в китайській гастрономії. Коли наша ластівка використовує слину як своєрідний цемент для склеювання грудочок землі, то «будиночки» саланганів складаються повністю зі слини, здатної застигати в повітрі. Спершу птах на прямовисній стіні високої скелі ліпить своєрідну напівмісячну «скобку» — опору, до якої прикріплюють гніздо. А розміщені гнізда колоніями. Ось уже третє століття вони складають вагому частину експорту окремих азійських країн. Скажімо, Гонконг щороку продає саланганих гнізд на п’ять мільйонів доларів.

Вирізняють два сорти цього унікального товару. До першого відносять «кров’яний» — зліплений птахами, хворими на специфічну недугу. Він зустрічається рідко, тому й цінується високо. До другої групи належать всі інші гнізда, зібрані весною, влітку та восени. Залежно від пори заготівлі встановлюють ціну (найвищу мають «весняні» збори). Наглядачі ретельно слідкують за збирачами дефіциту. Оперція (скалолазанні «бамбуковою» драбинкою) нерідко коштує життя туземцю.

Лише багатії-бізнесмени та окремі чиновники — мандарини можуть часто ласувати делікатесом. Їдять гнізда після пропарювання із цукром та жиром, іноді варять їх з тушками голубів, приправляють плодами водяної лілії. Допитливий сусід задля інтересу не пошкодував 100 доларів і в одному з портів Індонезії скуштував розхвалену ластів’ячу страву. Був не лише розчарований, але й здивований: нічого особливого, незрозуміло чому за неї платять такі гроші. Хіба що покластись на східну медицину, що наділяє делікатес різноманітними лікувальними здібностями.

Василь ЯНОШІ

Дубно
Схожі новини
Погода
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору