Чорна смуга

--- 03-травня, 2007, 18:249 prov 1 015
Баскетбол
БК-93 “Пульсар” — БК “Одеса” — 70:71 (19:13, 16:20, 14:15, 21:23). Рівне. 28 квітня. ДЮСШ-4. 800 глядачів. Арбітри: С. Защук, І. Калугін, А. Широбоков. Рівне: Ковалевський ( 1 хвилина — 2 очки), Дятловський (21-1), Дубнюк (29-14-10 підборів), Шемосюк (22-8), Алексейчик (10-1), Козлов (28-15), Захожий (18-4), Скиданов (19-9), Колот (12-3), Сокур (28-10), Шелуха (12-3). Одеса: Юшкін (40-11), Рибалко (35-13), Кузнецов (33-10), Ткаченко (15-10), Полторацький (8-2), Скуматов (9-3), Кучинський (19-7), Кісельов (11-5), Балашов (26-8), Варнеліс (4-2).

У суботу рівненський БК-93 ”Пульсар” провів черговий поєдинок чемпіонату України з баскетболу серед команд суперліги. У боротьбі за 9-13 місця підопічні Сергія Шемосюка приймали БК ”Одеса”. Доля зустрічі вирішилася в останні секунди — фартовішими були гості — 71:70.

На початку гри господарі зазнали втрати — у боротьбі із суперником важку травму отримав капітан команди В’ячеслав Ковалевський. Через розрив ахілового сухожилля лідер БК-93 ”Пульсар” вибув принаймні на півроку. Травма капітана не зупинила атакуючого пориву рівнян. Упродовж першої десятихвилинки господарі впевнено збільшували відрив у рахунку, який досяг шести очок — 19:13. У другій чверті перевага досягла дванадцяти пунктів — 27:15. Одесити відповіли ривком 13:0 і вийшли вперед — 28:27. Далі у зустрічі пішли ”гойдалки”: то одна команда виходила вперед, то інша.

Так ішло до останніх секунд, які стали вирішальними у матчі. За п’ять секунд до завершення гри судді помітили порушення правил у діях Вадима Скиданова. Олег Юшкін з двох штрафних кидків влучив лише один раз. М’яч забрав Анатолій Дубнюк і відпасував Артему Шелусі. Проте пас виявився невдалим і м’яч вилетів в аут. У лічені секунди до завершення поєдинку баскетболісти БК ”Одеса” втримали мінімальну перевагу — 71:70.

Хочеться сказати про ”об’єктивне” суддівство арбітрів матчу. Раз по раз лунали свистки, фіксуючи порушення правил, з якими не були згодні ані вболівальники, ані баскетболісти, ані тренери обох команд. Саме про некваліфіковані дії арбітрів говорили після матчу тренери.

Сергій Шемосюк, головний тренер БК-93 “Пульсар”:

— Матч був дуже важкий. На жаль, ми втратили через травму свого капітана В’ячеслава Ковалевського. Одеська команда набагато досвідченіша і саме це допомогло наприкінці гри. Від нас вкотре відвернулася фортуна. У грі з кожним очком у діях наших гравців з’являлася нервозність. Через неї вони не завжди виконували те, що повинні були виконувати. Ведучи +12 очок, гравці повірили, що перемога вже у них. З такими командами, як БК ”Одеса” розслаблятися не можна.

Юрій Селіхов, головний тренер БК “Одеса”:

— Дивує сьогоднішній результат. Гадаю, в цьому є дві причини — або ми недооцінили рівнян, або “хуліганили” судді. У вас хороша команда, непогані гравці, які непогано боролися.

Першого травня, у вівторок, БК-93 ”Пульсар” грав у Харкові проти місцевого ”Політехніка”. Наша команда здобула перемогу 70:61.

В іншому матчі ”Київський Будівельник” вдома переміг ”Харківський Політехнік” — 104:68. Маріупольський ”Азовмаш” здобув другу перемогу (92:71) над криворізьким ”Кривбасбаскет-Люкс” і вийшов у півфінал. У складі обох команд були вихованці рівненського баскетболу. У складі переможців Сергій Ліщук за 31 хвилину набрав 15 очок і здійснив 14 підборів, а Віктор Герасимчук у переможених за 19 хвилин набрав 10 очок і зробив чотири підбори.