Рівне:

Створення та просування сайтів

Лідія Рибенко: Рівненщина повинна мати власний літературно-краєзнавчий журнал

Особливий погляд 13-гру, 2007, 17:169 prov 3 958
— Отримання членського квитка спілки письменників – говорить пані Лідія, — є досить непростою і тривалою процедурою. Для початку кандидату потрібно видати дві власні книги. Ці видання обов’язково мають містити номери ISBN, які можна отримати у Києві. Далі починається офіційна частина прийняття: людина повинна надати нам три рекомендаційні листи від членів спілки письменників, стаж котрих налічує не менше п’яти років. Після цього пишеться заява. До заяви додається низка документів, серед яких: автобіографія, особова справа та інші. Не завадить долучити до цих паперів і газетні публікації, якщо, звісно, такі є.
Виконавши усі необхідні умови, претендент очікує розгляду питання на загальних зборах спілчанської організації, де після обговорення творів та кандидатури їх автора відбувається таємне голосування. Членом обласної організації спілки письменників людина стає тоді, коли за неї проголосували більше половини присутніх.
Для того, щоб стати членом Національної спілки письменників України, вже згадані документи та книги надсилаються до Києва. Там кандидата очікують ще два таємні голосування. Перше – у приймальній комісії. У разі позитивного результату остаточну крапку ставить бюро Національної спілки. Усі ці серйозні перевірки, у першу чергу, мають на меті завадити проникненню у спілку графоманства та неякісної літератури, яких, на жаль, в Україні й так вистачає.
— Як довго претендентові потрібно очікувати засідання загальних зборів після надання ним усіх необхідних документів разом із книгами?
— Звісно, книги на розгляд зборів подаються не одразу. Спочатку ми займаємося детальним їх вивченням та спілкуємося з автором (особливо, якщо останній зовсім нова, невідома нам людина). Ознайомитися з книгами повинні усі члени спілки. Це все займає не менше двох місяців.
Нерідко трапляються випадки, коли книги, що нам приносять, є не лише графоманськими, а й мають багато помилок, погано відредаговані. Тому я б радила бажаючим вступити до спілки не одразу займатися випуском книг, а спочатку принести рукопис нам. Ми могли б дати людині необхідні поради, щоб її кошти не були витрачені марно. Окрім цього, хочеться запросити усіх бажаючих на засідання літературного об’єднання, які відбуваються кожної останньої неділі місяця о 14.00 у приміщенні обласної організації спілки письменників. Тут зустрічаються люди різного віку, котрі починають писати, для того, щоб почитати власні твори, та послухати інших. Це – найкращий шлях до вступу в нашу організацію.
— Пані Лідіє, скільки членів на сьогодні налічує обласна організація спілки письменників? У яких жанрах працюють ці автори?
— Членські квитки у нас наразі мають 36 письменників області. Крім них є шестеро авторів, котрі входять до обласної організації, але ще не пройшли тури у Києві. До речі, людина, якій у столиці відмовили у прийнятті до спілки, має право повторно видати книгу й надіслати її на розгляд комісії. Траплялися випадки, коли один з авторів відсилав у Київ свої твори близько десяти разів.
Працюють наші письменники у різних літературних жанрах. Це – і проза, і поезія, і дитяча література. Чимало є й таких, що поєднують у своїй роботі всі ці напрямки.
— Чи завжди у членів обласної спілки є можливість видавати свої нові твори письменників? Над чим зараз працює спілка?
— На жаль, за останні роки в країні була зруйнована система розповсюдження книг. У зв’язку з цим, вийти на український ринок зі своїми виданнями нам дуже важко. Але й за таких умов нам дуже допомагають представники Програми підтримки книговидання. Приміром, у минулому році одразу 15 письменників Рівненщини змогли видати свої нові книги згідно з цією програмою. І хоча тираж видань не такий великий, як того хотілося б (рідко коли він перевищує 500 примірників), однак тішить, що твори, які лежали у шухлядах багато років, нарешті побачили світ. Шістдесят відсотків цих книг потрапляють у бібліотеки, інші сорок – отримує спілка письменників для розповсюдження на презентаціях.
Завданням обласної спілки письменників, яке потребує найнагальнішого вирішення, є видання літературно-краєзнавчого журналу „Погорина”. Наш край має велику історію, багатий на талановитих людей минулого та сучасності. Про цих письменників та їх твори і розповідатиметься у журналі. Велика увага приділятиметься і краєзнавчому аспекту. Обласна спілка письменників уже випустила пробний номер журналу. У ньому, крім праць сучасних авторів, був опублікований також невідомий твір Уласа Самчука, який ніколи не видавався в Україні. На Заході нашої держави існують лише два схожі журнали. Це – „Дзвін” (Львів) та журнал з Івано-Франківська, що виходить лише раз у квартал. Автори цих видань, звичайно, запрошують нас до співпраці, але в першу чергу пишуть про Галичину.
Шкода, але проблему випуску власного журналу (плануємо зробити його всеукраїнським) не можемо вирішити вже впродовж трьох років. Це питання депутати пообіцяли поставити на розгляд однієї з наступних сесій облради. Усі ми дуже сподіваємося, що наше починання підтримають, і обласна рада вже найближчим часом виступить співзасновником такого потрібного на Рівненщині літературно-краєзнавчого видання.
Павло ДУТКО,
Рівне.А вы вкурсе что на FroGik.Ru можно без регистрации абсолютно бесплатно скачать PHP DevelStudio. Лучший портал рунета. Все бесплатно и по прямой ссылке!
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору