Рівне:

Створення та просування сайтів

Згадуючи голодомор

Актуально 27-бер, 2008, 11:269 prov 1 429
Організатори виставки зауважують, що навіть після Указу Президента України Віктора Ющенка „Про визнання голодомору 32-33-х років в Україні геноцидом” і досі в суспільстві є сили, які опираються оприлюдненню правди про ці страшні події. Тому виставка, як зазначив заступник голови ОДА Степан Павлюк, спрямована перебороти генетичний страх деяких українців. За словами очевидців голодомору, частинау людей, які пережили страшні часи, подекуди і досі бояться розповідати правду, адже після голоду людей ламали ще й репресіями.
Щодо самої виставки, то на ній представлені документи вищих партійних та державних радянських органів, які свідчать про їх повну обізнаність із ситуацією на місцях. Багато документів є і з Рівненського обласного державного архіву, що засвідчують, як волиняни та мешканці Рівненщини намагалися допомогти голодуючим регіонам. На жаль, радянська влада не допустила цього. Розповідає старший науковий співробітник відділу історії краєзнавчого музею Наталія Гавриш:
– На території нашої області здійснювався збір продуктів для голодуючих у радянській країні регіонів. Збирали як зернові, так і коренеплоди. Проте радянський уряд відхилив цю допомогу, пославшись на те, що голоду в комуністичній країні взагалі немає, – зазначає Наталія Гавриш.
Виставка підготовлена Українським інститутом національної пам’яті, доповнена матеріалами про допомогу голодуючим жителями Західної України, письмовими спогадами очевидців тих подій. Організатори планують проводити подібні заходи не лише в обласних центрах України, але й у районних центрах, аби відвідати її мали змогу ще більше українців. Нині ознайомитися з експозицією можна в Рівненському обласному краєзнавчому музеї.
Олександр ШЕРШЕНЬ,
Рівне.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору