Рівне:

Створення та просування сайтів

"Нагадує "Гру в кальмара": в Україні поширилася несподівана схема обману

Кримінал / Суспільство 10-гру, 2023, 09:199 prov 259
В Україні поширилася масштабна схема обману. Українцям обіцяють заробіток за прості дії, однак у результаті втягують їх у схему обману.
"Я помітила цю схему десь у кінці жовтня. В листопаді ми спостерігали справжній бум. Я сама додалась у деякі ці шахрайські групи, масштаби неочікувані. Люди переказують і 250 тис. грн. Це нагадує мені "Гру в кальмара", – розповідає OBOZ.UA заступниця директора ЄМА Олеся Данильченко.
Все починається з пропозицію про роботу в інтернеті. Все просто: лайкай товари, додавай їх у кошик, дивись TikTok та залишай свої лайки – і ти отримаєш свій дохід. Зазвичай йдеться про невелику суму (від 30 до 70 грн за виконання одного з таких завдань). Це учасники схеми першого рівня.
На першому рівні, найімовірніше, ви витратите тільки свій час і, можливо, навіть встигнете заробити 100-200 грн. Звісно, ці 100-200 грн теж крадені, але про це пізніше. Дуже швидко вам запропонують перейти на "наступний рівень".
Тут залежно від групи (а їх сотні) вам запропонують:
  • купити товар на велику суму, повернути кошти за товар та отримати 30% заробітку;
  • відкрити депозит на велику суму та отримати 30% заробітку;
  • переказати тисячі гривень на вказані картки та отримати свої кошти назад разом з відсотками.
OBOZ.UA проаналізував шахрайську групу, в якій дають завдання "другого рівня". Десятки "співробітників" групи мають виконати завдання впродовж 30 хвилин після того, як воно з'являється. Таких груп – сотні. Останнє завдання – переказати на вказану картку 26-27 тис. грн. Одразу після оголошення завдання треба переказувати кошти, а потім публікувати повідомлення з отриманими назад сумами. Кошти переказують реальні люди, а ось повідомлення про те, що начебто кошти отримали назад, розміщено з акаунтів, які нагадують ботів. Фото цих акаунтів зроблені в нетипових для України інтер'єрах, в більшості випадків неможливо розгледіти обличчя на фото.
Жертви схеми самі відправляють свої гроші шахраям. У якийсь момент їм або просто не повертають кошти замість того, щоб повернути всю суму з відсотками. А інколи повідомляють про "блокування акаунта", а для розблокування треба сплатити десятки тисяч гривень. Ще один варіант – важке завдання пропонують виконати за 1 хвилину, якщо не встигли – гроші забирають.
"Цю схему в нас (у зверненнях до підтримки) закодовано як "заробіток в інтернеті", і лише за зверненнями на підтримку за підсумками листопада близько 3000 клієнтів втратили 65 мільйонів гривень", – написав у своєму Telegram-каналі співзасновник "Монобанку" Олег Гороховський.
Як видно з цифр, що наводить Гороховський, у його банку в середньому кожна жертва схеми втратила 21,6 тис. грн. Олеся Данильченко називає середній розмір збитків у розмірі 20 тис. грн. Обидві цифри – неймовірно високі. Наприклад, торік у середньому кожна жертва інтернет-шахрайства втрачала всього 7,9 тис. грн, тобто в 2,5 рази менше.
Як повідомляв раніше OBOZ.UA, у НАК "Нафтогаз України" попередили про шахрайську схему, в якій використовується інформація про нібито "соціальний тариф" на газ. Аферисти пропонують довірливим людям "перейти на тариф 4 грн за кубометр", але насправді крадуть персональні та банківські дані жертв. Тариф на газ у компанії встановлено на рівні 7,96 грн за кубометр.
Джерело.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору