Рівне:

Створення та просування сайтів

Копію посмертної маски Степана Бандери передано керівництву Тернопільської облдержадміністрації

Тернопільська область 21-гру, 2009, 14:129 Lobanovskiy 955
Церемонія передачі маски відбулася у п’ятницю, 18 грудня, в приміщенні обласної державної адміністрації.
Участь в ній взяли голова Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Чижмарь, представник Спілки Української Молоді в Україні, член Національної ради з питань становлення та розвитку молоді при Президентові України Святослав Липовецький.
Про це повідомляє прес-служба ТернОДА.


Святослав Липовецький розповів, що з ініціативою перевезення цієї маски до Тернополя виступила свого часу Тернопільська міська організація Спілки Української молоді в Україні. Цю ідею, підтримала й обласна державна адміністрація, то ж, спільними зусиллями влади та громадської організації, історичний артефакт було отримано від Музею української визвольної боротьби ім. Степана Бандери (Лондон).

Представники Всеукраїнської молодіжної організації Спілка Української Молоді в Україні, під час перебування групи СУМівців у Мюнхені, на урочистостях з нагоди 50-ї річниці загибелі Степана Бандери, отримали копію посмертної маски Провідника ОУН.
Копія зроблена з оригіналу, що зберігається у Музеї та виконана з матеріалу «fiberglass». Крім цього, в Тернопіль передано копії з рідкісних оригінальних фотографій 1959 та 1962 років.

Історичний артефакт у січні буде передано у Тернопільський музей політв’язнів та репресованих. Наразі достеменно відомо, що ще одна така маска знаходить в музеї Бандери у с.Старий Угринів на Івано-Франківщині.

У свою чергу голова облдержадміністрації відзначив, що отримання цих цінних історичних експонатів є продовженням роботи, яка ведеться в області в напрямку вшанування борців за волю та незалежність України, жертв голодоморів та політичних репресій.

«Вже завершено роботи по спорудженню пам’ятника Степану Бандері в Тернополі та пам’ятника жертвам Голодомору в Під волочиському районі, ведуться роботи на території колишнього штабу УПА в Антонівцях на Шумщині, досягнуто домовленості зі спеціалізованими організаціями щодо розкопок криївки у Фащівці. Перекоаний, що такі заходи потрібно робити, адже це не лише дозволяє відкрити нові сторінки історії нашого народу, вшанувати українську героїку, але й слугує прикладом та виховним моментом для майбутніх поколінь українців», - сказав Юрій Чижмарь.

Юрій Чижмарь вислови подяку Союзу Українців у Великій Британії, Спілці Української Молоді в Україні та кореспондентові «Бі-бі-сі» Володимиру Музичку (Велокобританія), які активно долучилися до отримання та перевезення експонатів.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору