Рівне:

Створення та просування сайтів

Переоформлення пенсії обійшлось 80-річній жінці у вісім тисяч гривень

Рівненська область 01-бер, 2012, 13:329 prov 928
У Рівному 28 лютого зафіксовано черговий факт шахрайських дій щодо осіб похилого віку. Відтак, жертвою стала 80-річна мешканка обласного центру, яка відкладала по кількасот гривень із кожної пенсії, аби заощадити гроші на власний похорон.
«Якщо ви не отримали повідомлення про необхідність переоформлення пенсій, то ми можемо залагодити цю проблему на місці», — з такими словами звернулись до бабусі дві жінки, на вигляд 35–40 років, які жваво рушили у будинок. Бабця поволі пішла за ними.
— Вона мені показала якесь посвідчення, але ж хіба я в тому розбираюсь, коли сліпа, — із смутком розповідає 80-річна Емілія. — «Службовці» попросили показати паспорт та пенсійне посвідчення. А з подальшої їхньої розмови жінка зі сльозами на очах згадуватиме лише окремі моменти:
— Усе було, як у тумані, — каже пенсіонерка. — Як я відала їм вісім тисяч гривень, не пам’ятаю.
Шахрайки запевняли, що заощадження громадяни повинні покласти у конверти та тримати доки, доки не підійде час реформи.
– Коли пенсіонерка виклала на стіл усі свої заощадження, шахрайки перерахували їх та запакували у конверт, — коментує начальник УМВС Василь Лазутко. — Нині жінка не пригадує, що було далі, однак, коли вона із цікавості вирішила подивитися, що всередині, то виявила у паперовому сховку лише чисті папірці.
Як вдалось з’ясувати, 80-річна жінка відкладала із пенсії по 100-300 гривень щомісячно, аби зібрати гроші на власний похорон.
— Жінки мене запевнили, що після реформування пенсіонерам надавать безоплатну допомогу, а також продукти харчування, а саме літр олії, кілограм цукру та кілограм гречки, — зазначає пані Емілія. — А я ж відмовляла собі у деяких харчах, аби побільше зібрати.
— За цим фактом порушено кримінальну справу за частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство), санкція якої передбачає позбавлення волі на строк до трьох років, – коментує начальник УМВС Василь Лазутко.
— Сьогодні на території краю проживає 55 тисяч пенсіонерів, — повідомив начальник управління пенсійного фонду України у місті Рівне Микола Німчук. — Тож навіть фізично обійти таку велику кулькість людей похилого віку ми не в змозі. Соціальні служби, як правило, не проводять подібних заходів та акцій, а про майбутні реформи не розповідають, ходячи від будинку і до будинку.
Працівники міліції вкотре звертаються до громадян, особливо до осіб похилого віку. Не варто впускати у свою домівку незнайомих людей. Якщо вам повідомляють про якісь зміни у пенсійному законодавстві або з питань соціального захисту, зверніться насамперед до відповідних інстанцій, до родичів чи знайомих, аби вони дізналися про ті чи інші нововведення. У крайніх випадках — телефонуйте за допомогою до працівників міліції за номером «102».
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору