Рівне:

Створення та просування сайтів

У Луцьку найчистіше повітря в Україні

Волинська область 06-гру, 2010, 09:159 Lobanovskiy 1 027
Про стан атмосферного повітря в Луцьку та шляхи його покращення йшлося сьогодні під час спільного засідання з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Волинській області. Як зазначив начальник відділу екології Луцької міської ради, екологічна ситуація в нашому місті не є критичною, як в інших містах нашої держави. Про це свідчать дані Державного комітету статистики України за 2009 рік: Луцьк разом з містами Рівне та Чернівці визнано містами, де найчистіше атмосферне повітря в Україні.

„Але у нас є проблеми та недоліки, які потрібно вирішувати і не допускати, щоб вони з кожним днем, кожним роком накопичувались і їх ставало все більше. Забезпечення екологічної безпеки – це справа кожного, і це заставляє всіх без винятку повернутись обличчям до їх вирішення”, - наголосив Борис Сорока.

Він також поінформував, що зараз в Луцьку функціонує 81 промислове підприємство, які забруднюють атмосферу. Також обліком охоплено 247 підприємств, фірм, організацій міста, що викидають забруднюючі речовини в атмосферне повітря і лише 199 підприємств мають дозволи на викиди шкідливих речовин в повітря. Найбільша частка викидів (понад 24%) припадає на ВАТ „Гнідавський цукровий завод”, майже 11% – на ТзОВ „Східно-Європейська енергетична компанія”, більше як по 7% – на ДКП "Луцьктепло" та ПАТ "СКФ Україна", близько 6 % - припадає на ДП „Мотор”, ТзОВ „Хемосвіт Луцькхім” та ВАТ „Хліб”.

Загальний обсяг викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря, як від стаціонарних, так і пересувних джерел в минулому році становив 14,5 тис.тонн, що трохи менше, ніж в попередньому році. Але, на кожного мешканця обласного центру в середньому припало по 69 кг шкідливих речовин.

Найбільшого забруднення атмосферного повітря місто зазнає від пересувних джерел – це автотранспорт, якого зареєстровано в місті, за даними ДАІ, понад 62 тис. одиниць, без врахування транзиту та транспорту, зареєстрованого за межами міста. Ними викинуто 13,7 тис. тонн або 98,3 % від загального об’єму.

Загалом, Луцьк має рівень забруднення атмосферного повітря за показником ІЗА 10,02, проти 9,0 у 2009 році. Це зростання спричинене насамперед збільшенням в місті автомобільного транспорту.

Шкідливими для здоров’я людини є не тільки продукти згорання, а й автомобільний шум, який не лише впливає на слух, а й на розвиток гіпертонії, вегето-судинної дистонії, діабету.
Показники захворюваності в Луцьку свідчать про зростання у 2009 і 10 місяців 2010 року кількості захворювань органів дихання, системи кровообігу, кістково-м’язевої системи, цукрового діабету, онкологічних захворювань.
За даними управління охорони здоров’я на сьогоднішній день нараховується близько 38 тис. мешканців міста із захворюваннями органів дихання, з них 1373 – дітей, і щороку ця цифра збільшується на 0,5 %.

„Сьогоднішнє розширене спільне засідання з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Волинській області заставляє нас самокритично оцінити стан справ в галузі охорони атмосферного повітря і намітити конкретні природоохоронні заходи в цій сфері, які зменшать рівень викидів як від стаціонарних, так і пересувних джерел”, - наголосив Борис Сорока.

Відтак, насамперед, потрібно модернізувати обладнання на підприємствах, встановити на автотранспорті системи зменшення вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах. І найголовніше – збільшувати площі зелених насаджень у місті, підсумували на нараді.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору