Рівне:

Створення та просування сайтів

Роби добро, доки зможе рука твоя...

Головна / Війна з московитами / археологія - релігія / Актуально 04-чер, 2024, 08:169 swet 656
Рівненське обласне об'єднання Церкви ХВЄ ( єпископ Олександр Коток) спільно з партнерами з Німеччини відправили черговий гуманітарний груз в м. Дніпро - лікарню ім. Мечникова: багатопрофільні лікарняні ліжка на пультах для тяжкохворих пацієнтів, матраци, кушетки та інше медичне приладдя.
Адже дана інстанція - це медичний заклад номер 1 в лікуванні наших захисників та цивільних, постраждалих від війни.

Рівненським об'єднанням з 2014 року на Схід було відправлено понад 1000 гуманітарних грузів різноманітного призначення.

Дякуємо усім, хто долучається, а також українцям в діаспорі, особливо Церкві "Життя" з міста Такома - пастор Віктор Прохор (Life Christian Church, Tacoma). Саме завдяки таким партнерам - християнам, які діють за Словом Божим "... роби добро , доки зможе рука твоя" волонтери з Рівненщини безперервно доставляли допомогу в різних напрямках одночасно. Віктор Прохор, старший пастор християнської церкви «Життя» в м. Такома, штат Вашингтон, і голова Ради українських християнських церков штату Вашингтон.
Як відомо, пастор заснував Раду українських християнських церков - "Так ми зможемо краще та ефективніше допомагати Україні", каже Віктор Прохор.
Гуманітарну і медичну допомогу окремі релігійні громади передають Україні з 2014 року, але об'єднання в єдину організацію допоможе ефективніше збирати гроші на фінансування великих проєктів та промовляти в публічному просторі від імені української християнської громади.
З цією метою у штаті Вашингтон керівники місцевих українських християнських громад – протестанти, православні, католики – вирішили об’єднатися у Раду Церков задля спільного служіння громаді та допомоги Україні. Таким чином українці в Америці переносять свій багаторічний досвід налагодження міжконфесійного діалогу на американський ґрунт.
Спільна молитва за Україну керівників українських християнських церков штату Вашингтон, 12 березня 2024, Такома.

Подія відбулася 12-го березня в приміщенні Християнської Церкви «Життя» у місті Такома за участі громади християн віри євангельської (п’ятдесятників), євангельських християн-баптистів, адвентистів сьомого дня, української Православної Церкви в США (у єдності зі Вселенським патріархатом), Української греко-католицької Церкви та інших християнських конфесій, що представляють українців та американців українського походження штату Вашингтон.
Це – перше у США об’єднання християнських церков в рамках одного штату та однієї етнічної громади, говорять засновники нової ради.
Вони кажуть, що надихнулися своїм українським досвідом міжконфесійного діалогу, який в рамках Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій (ВРЦіРО), існує в Україні понад чверть століття і є унікальною українською інституцією.
ВРЦіРО об’єднує не лише християн України, але і мусульман, і юдеїв та представляє понад 90% українських вірян. Вона була заснована в середині 1990-х років як форум для діалогу між лідерами головних релігійних громад України.
Новообраний голова Ради українських християнських церков штату Вашингтон пастор Віктор Прохор каже, що як один з керівників об’єднання п’ятдесятницьких громад, брав участь у створенні ВРЦіРО.
І він та його колеги, які переїхали до США, повернулися до цього досвіду після початку російської широкомасштабної агресії у лютому 2022 року.
«Ми тоді розпочали цю працю в Україні, в 1996-му році, коли ми стали співзасновниками Ради церков. Але коли почалася ця велика війна, це стало великим поштовхом для об’єднання всіх наших українських церков тут в Америці. Бо таким чином ми зможемо ще краще та ефективніше допомагати Україні», – каже пастор Прохор
Він каже, що місцеві українці протягом всього останнього десятиліття війни, яку Росія вела проти українців, допомагали грошима, медикаментами, запрошували на лікування воїнів та поранених цивільних, але зараз відчувають, що назріла потреба виступати і політично одним голосом від імені своїх парафіян.
«Потреба в організації була і раніше, але зараз вона виникла по-особливому, через те, що Конгрес США затримується з допомогою Україні, ми як виборці, ми як платники податків, маємо повне право давати запит нашим законодавцям і ми зверталися з цим до спікера (Палати представників Майкла) Джонсона до конгресменів, щоб вони пришвидшили і посилили підтримку України. Ми хочемо, щоб вони зробили все, що може допомогти зараз Україні», – каже пастор Прохор, який після початку російської агресії регулярно буває в Україні з гуманітарною допомогою і духовною підтримкою.
Згідно з оцінками перепису населення США, у 2021 році було 1 017 586 американців українського походження, що становить 0,3% населення США.
Найбільші українські громади є у штатах Нью-Йорк, Пенсильванія, Каліфорнія, Нью-Джерсі, Мічиган, Огайо та Вашингтон.
За даними перепису, 62 648 жителів Вашингтона мають українське походження, у тому числі 34 277 людей, які народилися за кордоном, що становить 0,80 відсотка від загальної кількості населення штату.
Україна неодмінно вистоіть.

Світлана Коток
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору