Рівне:

Створення та просування сайтів

Добровільне декларування доходів – необхідна умова отримання податкового кредиту

Новини регіону 27-січ, 2005, 17:059 prov 2 085
Підбиваючи підсумки минулого року, Державна податкова адміністрація зазначає, що завдяки визначеним пріорітетам її діяльності – попередженню та руйнуванню схем незаконної мінімізації податкових зобов’язань, удосконаленню адмі¬ністрування податків, модернізації податкової ¬служби, якісному кон¬суль¬тативному обслуговуванню платників податків – до Зведеного бюджету податків та платежів у частині, що контролюється податковою службою області, зібрано в сумі 701,9 млн. гривень, що складає 109,9% від прогнозованого завдання. Певною мірою сприяло цьому покращення ситуації у соціально-економічному розвитку області, відмічено зростання темпів приросту промислової продукції. Відрадним є той факт, що рівень добровільності сплати платежів до бюджету також постійно зростає.

Проведення кампанії з декларування доходів громадян у 2005 відповідно до Закону України № 889 “Про податок з доходів фізичних осіб” є сьогодні одним з важливих напрямків роботи органів Державної податкової служби. В рамках цієї кампанії ДПА в Рівненській області розпочало роз’яснювальну роботу серед населення із залученням засобів масової інформації. 25 січня ц.р. від імені Державної податкової адміністрації в області на бріфінгу з питань, що стосуються декларування доходів громадян, перед журналістами виступили заступник голови ДПА в області, начальник управління оподаткування фізичних осіб Ігор ЛЕХ та головний державний податковий інспектор управління оподаткування фізичних осіб ДПА в області Валентина ЛЕБІДЬ.

Щоб журналісти змогли зрозуміти суть нового Закону і донести цю інформацію до читачів, а ви, шановні читачі, в свою чергу, зрозумівши необхідність і переваги добровільного декларування і сплати податків, завітали до податкової служби, представниками ДПА були надані детальні роз’яснення стосовно нововведень, які ми у стислому вигляді викладемо в даній статті. Довідки та уточненняможна отримати від працівників ДПА за телефоном (0362) 692-552.

Нагадавши слова з інагураційної промови новообраного Президента Віктора Ющенка: “Податки будуть меншими, але їх будуть платити всі”, п. Ігор Лех розповів про порядок проведення деклараційної кампанії, терміни подання річної Декларації про майновий стан і доходи та ознайомив із порядком подання Декларації з метою одержання податкового кредиту.

Нове у декларуванні є те, що ряд громадян мають право звернутися до податкових інспекцій із заявою з проханням допомогти їм заповнити Декларацію і отримати цю послугу бзоплатно. Форму Декларації дозволено подавати за старим зразком, а додатки до неї – нові, затверджені нещодавно.

Громадянами (фізичними особами) і, зокрема, тими особами, які отримували доходи у 2004 році від здійснення незалежної професійної діяльності та іншими особами, які працювали по найму у фізичних осіб, термін подачі Декларацій – до 1 квітня, наступного за звітним роком, тобто не пізніше 31 березня 2005 р.

Фізичними особами-суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування, річна податкова Декларація відповідно до вимог діючого законодавства до прийняття спеціального закону з питань оподаткування для даної категоріх громадян буде подаватись платниками податку протягом 40 календарних днів після закінчення звітного податкового року, тобто не пізніше 9 лютого поточного року.

Відповідно до Закону Декларації повинні подавати дві категорії громадян.

До однієї відносяться ті громадяни, які займалися підприємницькою діяльністю на загальній системі оподаткування, особи які здійснюють незалежну професійну діяльність – так звані самозайняті особи (адвокати, приватні нотаріуси,); громадяни, які працювали по найму у інших громадян, але не були відповідно оформленні і ті громадяни, які їх наймали не були податковими агентами (так, наприклад, хатні робітниці, садівники, гувернантки, няні, будівельники, і інші); здавачі житла, громадяни, які отримали доходи від нерезидентів України ( у тому числі за кордоном, іноземні доходи, якщо ті податки там не сплачувались).

Від всіх цих громадян податкова служба очікує декларацій про доходи, за якими будуть зроблені відповідні перерахунки і таким чином область отримає додаткові надходження до бюджету.

Також подають Декларації громадяни, які мають право вже в цьому році скористатися податковим кредитом. Фактично так званий податковий кредит – це гроші, які податкові служби за певних умов, визначених у Законі, повертають із суми виплаченого податку з доходів фізичної особи.

На цьому питанні детальніше зупинилася п. Валентина Лебідь.

До цієї категорії громадян, підкреслила пані головний державний податковий інспектор, належать в першу чергу ті з них, хто в минулому році навчав своїх дітей або сам навчався на платній основі у середніх професійних або вищих навчальних закладах і платили за навчання.

Розмір відшкодування з бюджету залежитиме від суми коштів, сплаченої платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості освіти такого платника податку (або іншого члена його сім’ї першого ступеня порідненості – син, дочка, дружина, батько, мати), але не більше суми, розмір якої не перевищує суми місячного мінімального прожиткового рівня для працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень, у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного року. (У 2004 році цей розмір становив 510 грн. на місяць: 365 грн.х1,4).

Отримають відшкодування також ті громадяни – платники податків, які передали кошти або майно у вигляді пожертвувань або благодійних внесків не прибутковим організаціям, зареєстрованим в Україні, у розмірі, що перевищує два відсотки, але не є більшим п’яти відсотків від суми його загального оподаткованого доходу, отриманого протягом звітного податкового року.

До тих, хто має право на отримання податкового кредитиу, належать особи, що за власний рахунок сплачують страхові внески за договорами страхування життя, а також платники, які вносять кошти на пенсійний рахунок, відкритий в уповноважених ХК “Київміськбуд” банках.

Відшкодовуватимуться платнику також відсотки від витрат, пов’язаних із штучним заплідненням, незалежно від того, перебуває він у відносинах шлюбу з донором, чи ні.

Відкшодуванню підлягає також вартість державних послуг, включаючи сплату державного мита, пов’язаних із усиновленням дитини.

Зрозуміло, що всі ці витрати повинні буди підтверджені документально. Для цього до Декларації та Переліку сум витрат, що включаються до складу податкового кредиту рекомендовано додавати нотаріально завірені копії документів, що підтверджують ці витрати (корінці квитанцій, розписки про одержання грошей, тощо) та довіки від працедавця про суми нарахованого загального оподаткування доходу протягом 2004 року у вигляді заробітної плати та суми нарахованого (отриманого) та перерахованого до бюджету податку з цього доходу.

Необхідною умовою отримання громадянином податкового кредиту є його постійне місце проживання в Україні та індивідуальний ідентифікаційний номер платника податку.

Законом встановлено, що Загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподаткованого доходу платника податку, одержаного протягом звітного року, як офіційної заробітної плати. Тому так важливо, щоб всі отримані вами доходи були належним чином офіційно оформлені документально, і на них вчасно були сплачені податки.

Платнику податку надано право звернутися протягом січня-лютого 2005 року до відповідного податковго органу для отримання безоплатних послуг із заповненням Декларації.

Розрахунок сум податку, що підлягає поверненню з бюджету або сплаті до бюджету провадиться платником самостійно. Податкові органи на місцях безоплатно забезпечуватимуть платників податків податку бланками Декларацій, Переліку та Розрахунку.

Любов АНТОНЮК.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору