Рівне:

Створення та просування сайтів

Сини і доньки в новій владі

Україна і світ 04-травня, 2006, 11:289 prov 931
Явище, традиційне для Радянського Союзу, під назвою кумівство, в сучасній Україні в моді. Чимала частина народних обранців — від районних рад до парламенту - потрапила на депутатську лаву не лише за власні заслуги. Серед них багато близьких і далеких родичів урядовців, бізнесменів, губернаторів, чиновників різного рангу та категорії.
ВЕРХОВНА РАДА
Наймолодшим народним депутатом називають Віктора Януковича-молодшого (Партія регіонів). Він, зважаючи на “харизму” свого батька, просто не міг не потрапити в ряди депутатів. Віктору 25 років. Офіційно він — голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Союз молоді регіонів України”. Його земляки розповідають, що син колишнього губернатора тримає чимало торговельних центрів та володіє іншим бізнесом. Недарма журнал “Публичные люди” назвав парубка одним з найбільш «інтересних» женихів. Молодший Янукович захоплюється не лише політикою. Подейкують, що в його гаражі стоять Chevrolet Suburban (близько $68 тисяч), Audi A6 ($35 тис), Hummer H2 (не менш як $80 тисяч), Jeep Wrangler та Jeep Cherokee (понад $30 тисяч кожен).
Його одноліток — Євген Суслов (БЮТ), син бізнесмена Івана Суслова, який свого часу створив ТОВ “Агропромислова корпорація “Сквира” в однойменному місті Київської області. Цю корпорацію порівнювали з ахметовською СКМ ( тільки місцевого масштабу): фірма контролює практично весь районний бізнес — від маслозаводу до мисливських угідь. Начебто щоб об’їхати поля Суслова, треба подолати близько трьохсот кілометрів, загальна їх площа перевищує13 тис. гектарів. Євген у 16 років створив власне приватне підприємство, у 19 — став директором цукрового заводу, а в 20 – устиг побувати на посаді міського голови Сквири, ставши наймолодшим мером Європи. Головуючи в рідному місті, відзначився певними успіхами й тим, що частину сімейних коштів вклав у міський бюджет. Характерно, що, пройшовши до ВР за списками БЮТ, він уже побував у лавах молодіжної СДПУ(о). Коли їх покинув, уся сім’я фермерів потрапила в немилість до колишньої влади (а саме – під прес екс-губернатора Засухи). Родина Суслових змогла зберегти свій бізнес, займається усиновленням дітей-сиріт, яких зараз понад два десятки.
Ще один син – уже з протилежного табору – екс-губернатора Сумщини Володимира Щербаня, 32-річний Артем Щербань (Партія регіонів). Його батько, перебуваючи у міжнародному розшуку, досі перебивається у США. Артема, який працює генеральним директором закритого акціонерного товариства “Гефест”, звинувачували у збуті контрольних пакетів акцій підприємств, які раніше контролювала сім’я. Подейкували, що молодший Щербань уже мав на руках “зелену карту”, яка давала змогу приєднатися до батьків у Маямі. Але, з отриманням іншої “карти” – депутатського мандата, у нього відпадає необхідність ховатися від українських правоохоронців.
КИЇВРАДА
В усіх розуміннях тут, безперечно, перші позиції тримає сім’я Черновецьких з усіма родичами, друзями і колегами.
Син мера Степан Черновецький у свої 27 років устиг “прославитися” не лише посадою старшого віце-президента АКБ “Правекс-банк”. Йому вже закидали звинувачення у причетності до справ “Еліти-Центру” через його знайомство з засновником цієї кримінальної структури Олександром Волконським. Ще раніше з’являлася інформація про реабілітацію Степана в ОАЕ від наркотичної залежності. Кажуть, саме через це Леонід Черновецький вирішив відкрити в Києві реабілітаційний центр для наркоманів.
29-річний швагро Степана Черновецького, зять мера В’ячеслав Супруненко пройшов до Київради за списками блоку імені свого тестя. Директор юридичної фірми “Правозахисник”, він уже має депутатський досвід роботи в Київраді. Він також був причетний до скандалів з нерухомістю разом зі своїм рідним братом – Олександром Супруненком, 35 років, директором юридичного центру “Еквітас”, який також став депутатом. За тим самим списком. Ім’я молодшого брата звучало під час скандалу навколо книжкового магазину “Сяйво” у центрі столиці та ЗАТ «Книга». Він нібито дуже хотів купити приміщення магазину, і його звинувачували в тому, що він побив адвоката компанії «Корпоративні технології» Івана Гранцева та відібрав документи «Книги» в боротьбі за це підприємство.
“Золотої” молоді в Київраді – дітей відомих політиків та чиновників – не бракує.
Приміром, Олесь Довгий – 26-річний син Станіслава Довгого, народного депутата, члена фракції Партії промисловців та підприємців, екс-голови Держкомітету зв’язку та інформатизації України.
Олесь дослужився до посади директора з питань розвитку Міжнародного центру перспективних досліджень (певно, не без втручання батька, який входить до наглядової ради центру), назбирав грошенят, аби подарувати горезвісний дорогий мобільник (як повідомлялося в пресі) Vertu Андрієві Ющенку, через який Президент мав головний біль.
Ще одне чадо - Олександр Богатирьов, 28 років, син лідера парламентської фракції Регіонів Раїси Богатирьової, якому пощастило більше, ніж його братові-близнюку. Останній, Ігор, також збирався до Київради, але його підвів Блок Литвина, у списку якого він значився. Олександр, хоч і мешкає в Києві, є директором донецької фармацевтичної компанії «Сінбіас Фарма».
Серед депутатів Київради числиться заступник директора ВАТ “Укртелеком” Сергій Череп, 1974 року народження. Син Валерія Черепа, який очолював Мінсільгоспбуд УССР, Украгробуд УССР, Раду Украгропромбуду, Міністерство транспорту України. Свого часу його кандидатура розглядалася на посаду голови уряду. До минулого року Череп-старший очолював Комітет з будівництва, архітектури та житлової політики України.
У сина заступника міністра АПК Віктора Пабата — 32-річного Олександра Пабата — більше регалій, ніж у його батька. Він — колишній і нинішній депутат Київради, президент СОО «Громадянський актив Києва», член правління благодійного фонду «Рідна оселя», начальник відділу реклами та будівництва банку «Фінанси та Кредит», за сумісництвом – співробітник ЗАТ «Фінанси та Кредит Ріелті», за сумісництвом – співробітник ЗАТ “Ініціатор», заступник голови Святошинської райадміністрації Києва.
Як і Янукович-молодший, видатний жених (виходячи зі вмісту його особистого гаража): Пабат, маючи дві спортивні моделі – MASERATI Spider та SUBARU Impreza, ініціював створення громадської організації «Стрітрейсинг». На згаданих автомобілях разом з однодумцями влаштовує перегони по місту. ОДЕСЬКА МІСЬКА РАДА
30-річна Ківалова Тетяна (член Партії регіонів) є ні ким іншим, як донькою колишнього голови ЦВК і новообраного депутата ВР від “Регіонів”) скандального Сергія Ківалова. Вона значиться як директорка ПП «Юридична фірма «ТСК». Свого часу вона відмовилася брати участь у довиборах до парламенту (уже коли її батько «прославився» на згаданій посаді). Після зняття своєї кандидатури з перегонів пояснила таке рішення «спекуляціями навколо прізвища Ківалова, зокрема «брудом», що ллється на її батька».
“Побільшало Круків в Одесі...”, — сказав хтось на першій сесії Одеської міськради, коли серед інших депутатів представили 28-річного директора ТОВ “Українська національна транспортна компанія” Юрія Крука. Його прізвище в Одесі добре відоме: батько Юрій Крук – депутат Верховної ради (БЮТ), брат – колишній заступник Одеського міського голови, нині заступник міністра екології.
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МІСЬКА РАДА
Майже вся сім’я Лазаренків – батько Павло, його син — Олександр та брат Іван – стали депутатами міської ради. Усі – по лінії партії “Громада”. Можливо, колись глава сім’ї, колишній глава українського уряду, зможе взяти участь у роботі Ради. Нині він, як відомо, у США під арештом.
Дмитро Стаховський.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору