Рівне:

Створення та просування сайтів

У Закарпатті презентували першу в історії краю книгу про пожежників

Закарпатська область 25-фев, 2010, 11:379 Lobanovskiy 782
У середу, 24 лютого, в облдержадміністрації відбулася презентація книги «Пожежна служба Закарпаття: минуле і сучасне». В заході взяли участь начальник Головного управління МНС України в області, генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Бодак, автор книги Василь Нитка, а також доктор історичних наук, професор Роман Офіцинський.
Про це Провінційці повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.


Представляючи видання, автор зазначив, що це перша в історії краю книга про пожежну службу. В ній висвітлено процес становлення і розвитку пожежної справи на Закарпатті впродовж останніх чотирьох віків аж до наших днів. В книзі розповідається про ранні писемні згадки про пожежну службу в краї, які датуються XVIII століттям, і про те, як 1735 року казною міста Ужгорода видано «обширний пожежний регламент», а з 1887-го у краї діють три види пожежної охорони: державна, приватна і добровільна
Книга описує період входження Підкарпатської Русі до складу першої Чехословацької республіки, коли було створено Земське (Крайове) Пожежне товариство (1922 р.). В ній розповідається також і про брошуру І. Вислоцького «Гасильна дружина», видану 85 років тому, яка мала величезне практичне і мобілізуюче значення в складному процесі організації добровільних осередків насамперед у сільській місцевості. В книзі описується і з'їзд пожежних усієї держави – своєрідний огляд-парад досягнень вогнеборців краю, проведений в Ужгороді у 1935 році.
Читач відкриє для себе багато цікавих і несподіваних моментів, які стосуються часів Закарпатської України і радянського періоду – зокрема, участі закарпатських пожежників у ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи й гасіння особливо складних пожеж, які виникали у тунелях і на нафтопроводах.
Розповідається тут і про найвищий щабель розвитку пожежної охорони – в роки незалежності України, коли девіз «Запобігти, врятувати, допомогти!» підняв її до сучасного рівня служби порятунку людей.
Книга, що вийшла накладом у 1500 примірників, розрахована на широке коло читачів, зокрема колишніх і теперішніх рятівників, істориків, краєзнавців. Вона буде корисною і для студентів, учителів та учнів загальноосвітніх шкіл.
Схожі новини
Створення та просування сайтів
Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору