Рівне:

Створення та просування сайтів

Лікарі розповіли, як стрес порушує роботу кишечника і провокує ряд захворювань

Здоровя 26-лют, 2023, 10:529 prov 985
Поява болю в області шлунка може мати ряд причин: від банального переїдання, до запальних процесів в даному органі. Але найчастіше, останнім часом, люди почали стикатися з болем в шлунку, який з’явився після перенесеного стресу.
Якщо вам доводилося стикатися з неприємними відчуттями в області живота після ситуації, яка викликала у вас підвищену нервозність, можете бути впевнені: це ваш шлунок починає посилати сигнали SOS. Появі дискомфорту в області живота часто сприяє страх перед відповідальною подією (іспит), або публічним виступом. Симптоми, які зрідка виникають, не повинні викликати хвилювання, а ось постійне відчуття дискомфорту — привід звернутися до фахівця.
Дослідники давно встановили прямий взаємозв’язок між станом нашої нервової системи та роботою органів травлення. Постійні стресові ситуації часто супроводжуються розладом травної системи: болем, здуттям живота, зміною апетиту, печією, нудотою, спазмами стравоходу та ін. Всі ці симптоми найчастіше закінчуються розвитком гастриту, викликаючи при цьому розвиток синдрому роздратованого кишечника.
Багатьом відомо, що велика частина гормону серотоніну виробляється клітинами кишечника. Збій в його кількості призводить до перепадів настрою і підвищенню стресового стану. Це супроводжується відправкою мозку сигналів у систему травлення, що призводить до зниження ефективності вироблення ферментів у кишечнику, зниження засвоєння поживних речовин. Таким чином шлунково-кишковий тракт реагує на виниклу стресову ситуацію, при цьому відбувається скорочення м’язів травного тракту, сприяючи розвитку запалення. У результаті виходить замкнуте коло: кишечник посилає в мозок сигнали про проблеми, а мозок сигналізує про проблеми в кишечнику.
Знаючи причину виникнення дискомфорту в області шлунка, фахівці допоможуть підібрати адекватне лікування, важливу частину якого будуть займати препарати, що заспокоюють нервову систему. Так само важливо знати, що не останнє місце в лікуванні органів травлення займають психотерапія, розслаблюючий масаж, коригування способу життя.
Джерело.
Схожі новини
Погода
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору