Рівне:

EnglishRussianUkrainian

Сам собі ЖЕК

Новини регіону 04-авг, 2005, 10:269 prov 786
Можна роками нарікати на комунальників, держустанови, ще на когось і жити в брудних під’їздах з однією вцілілою лампочкою Ілліча. А можна піти іншим, може, не дуже легким і звичним, але набагато продуктивнішим шляхом. Як це зробили жителі багатоповерхівки на вулиці Міцкевича, 3, які створили свій прототип ЖЕКу, так зване “об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” з романтичною назвою “Джерельний”.
Голова організації Семен Пизов розповів, що ідея виникнення такої організації з’явилася після того, як будинок, у якому він живе, фактично “завис” у повітрі.
– Нас то віддавали у будинкоуправління, то назад на меблеву фабрику. Я звернувся з цією проблемою до мера міста пана Карапетяна, і саме він порекомендував нам створити таке об’єднання. Я “загорівся” тією ідеєю, організував збори жителів будинку і вони погодились. Правда, багато мороки було з виготовленням документів, яке зайняло три чи чотири місяці. Знову ж таки мер міста пішов назустріч – видав відповідне рішення міськради. Потім треба було їхати в Рівне, де нас зареєстрували як юридичну особу, ми відкрили рахунок у банку, виготовили печатку, словом, маємо всі необхідні реквізити. Треба було також зафіксуватись у всіх фондах – пенсійному, фонді зайнятості, охорони праці, соціального страхування.
Чим займається наше об’єднання? Як і ЖЕК, видаємо довідки різного характеру – про склад сім’ї, на субсидію тощо. Хто має пільги при сплаті квартплати (“афганці” – 75 %, учасники війни – 50%), той користується ними, а держава відшкодовує нам ці збитки.
Перевага у тому, що всі кошти, які надходять на наш рахунок (а це квартплата жителів), використовуються суто для потреб будинку. За 3 роки ми вже двічі робили ремонт під’їздів, відновили світло, відремонтували частково димоходи, фундамент, водопостачання. Хоч будинок наш і не дуже старий (15 років), але, наприклад, той же дах вже у дуже поганому стані. Коли робили своє опалення, почали тріскатись димоходи, треба було вирішувати цю проблему. Взагалі, за цей час зроблено багато. В під’їздах чисто, акуратно, не те, що в інших будинках – затоплені підвали, бруд.
І хоча, згідно із законодавством, держава повинна матеріально підтримувати такі об’єднання, але за три роки ми не отримали ні копійки. А ми і не звертались за допомогою, але тепер цей момент настав. Бо той же ремонт даху коштує дорого, а робити його необхідно.
Головна мета таких об’єднань, як “Джерельний”, – покращення утримання житлових будинків та раціональне використання платежів мешканців. Така організація потрібна, щоб спільно вирішувати питання, пов’язані з використанням тих частин будинку, які перебувають у спільній власності всіх мешканців, у тому числі і прибудинкової території. Як це втілюється в життя, можна побачити на прикладі радивилівського об’єднання. Кожен, хто зайде у будинок №3, що розташований на вулиці Міцкевича, навколо якого квітують літні клумби, буде приємно здивований вибіленими стінами, пофарбованою підлогою, чистими під’їздами.
Наталя АНДРІЮК,
Радивилів.
Схожі новини
Створення та просування сайтів Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Календар
«    Июнь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Вгору