Рівне:

Створення та просування сайтів

Нові методи боротьби з контрабандою

Україна і світ 17-лют, 2005, 17:499 prov 1 851
Про це в понеділок, 14 лютого, заявила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко на прес-конференції за результатами наради з представниками силових відомств, а також митної і прикордонної служб.

За її словами, “ці групи, до складу яких будуть входити представники Генпрокуратури, Міністерства транспорту і зв’язку, Служби безпеки України, Державної митної служби, матимуть право зупиняти машини з товарами, що пройшли митницю, перевіряти товар і, у разі потреби, донараховувати митні платежі”.

Члени груп не зможуть домовлятися між собою для скоєння корупційних дій”. “Групи почнуть працювати протягом тижня. Уже найближчим часом контрабанди в Україні не буде” – заявила прем’єр-міністр.

Юлія Тимошенко також висловила впевненість в ефективності роботи груп, аргументувавши це тим, що “певний відсоток від донарахувань групи братимуть собі як премію за якісну роботу”.

Відповідаючи на запитання про те, чи не спровокує робота мобільних груп насильство над імпортерами, глава уряду відзначила, що “ми продумаємо все, щоб це не стало насильством над імпортерами”.

“Кожен сигнал від імпортерів про перевищення повноважень члена групи позбавлятиме його премії, кожна мобільна група постаудит-контролю також контролюватиметься” – повідомила Юлія Тимошенко.

В Україні створено програму боротьби з контрабандою під назвою “Контрабанда – стоп”.

“Вертикально інтегрована корупційна схема, за якою більшість злочинів в Україні відбувалася через контрабанди, існувала в країні 12 років”, – заявила Тимошенко.

Програмою “Контрабанда – стоп”, зокрема, передбачена ліквідація незаконних пільг при імпорті-експорті продукції, перегляд давальницьких схем, а також розробка програми зі зменшення митних зборів.

Юлія Тимошеко повідомила, що 23 лютого на засіданні Кабміну програма буде винесена на затвердження всім складом уряду, “як ключовий документ з боротьби з контрабандою в країні”.

Міністерство юстиції перевірить законність рішень судів стосовно контрабанди за 2004-2005 роки.

Юлія Тимошенко відзначила, що метою такого доручення є виявлення суддів, які систематично приймали незаконні рішення, підтримуючи контрабанду.

За словами прем’єр-міністра, стосовно суддів, викритих у пособництві контрабанді, розглядатиметься питання про їхню службову відповідність.

За матеріалами Новостей-Украина та Українських новин, Associated Press, „Політична Україна” підготувала Наталія ГАВРИЛЮК.
Схожі новини
Сайт безкоштовних оголошень Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Вгору