Рівне:

Світовий конгрес українців закликає народних депутатів оскаржити в КС продовження термінів перебування ЧФ РФ у Криму

Україна 02-май, 2010, 17:079 prov 831
Світовий конгрес українців закликає депутатів Верховної Ради оскаржити в Конституційному Суді (КС) оновлену угоду щодо Чорноморського флоту Росії та закон про її ратифікацію.
У зверненні, розміщеному на сайті Світового конгресу українців, угоду щодо продовження термінів перебування ЧФ РФ в Україні названо "неконституційною і антиукраїнською".
"Як угода про Чорноморський флот, так і її ратифікація, суперечать чинній Конституції України, у статті 17 якої чітко йдеться про те, що на території України не допускається розміщення іноземних військових баз", - наголошують автори звернення.
Світовий конгрес українців зазначає, що згідно з Конституцією України укладання міжнародних договорів України відноситься до "актів президента України" (ст.106, п.3), а закони про ратифікацію таких договорів – до "законів та інших правових актів Верховної Ради" (ст.85, п.32).
Такі акти президента і закони Верховної Ради підлягають розгляду Конституційним Судом України після звернення не менш як сорока п'яти народних депутатів України" (ст.150, п.1), зазначають автори звернення.
"Світовий конгрес українців закликає депутатів Верховної Ради скористатися своїм конституційним правом і оскаржити в Конституційному Суді неконституційність угоди про продовження терміну перебування Чорноморського флоту на території України і закону про його ратифікацію", - заявив президент Світового конгресу українців Євген Чолій.
Раніше глава КС Андрій Стрижак заявив, що подати подання про конституційність міжнародного договору про продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України на 25 років до Конституційного Суду України можуть тільки президент країни і Кабінет міністрів. "Ви маєте знати, що стосовно міжнародних договорів можуть (звернутися до КС - ІФ) два суб'єкти звернення - президент і Кабінет міністрів, але не депутати, ніхто", - заявив глава КС журналістам.
Світовий конгрес українців називає себе міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, яка на сьогодні налічує понад 20 млн українців. До складу Конгресу входять українські організації з більш як 30 країн світу.
http://www.interfax.com.ua/ukr/main/37992/
Схожі новини
Створення та просування сайтів Сайт безкоштовних оголошень Пакети з логотипом

Соц. мережі
Календар
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Вгору